Laso pravdy na krk, tahle holčina je vážně super, úžasná a báječná k tomu. Také proto se na ni zaměřila nová říjnová PEVNOST, která je opět plná zázraků

WONDER WOMAN 1984 posunuli na Vánoce, ale i tak si o polobohyni z Themyskiry řekneme víc už teď, ať se můžeme hromadně těšit na prosinec.

Kukadla Gal Gadot ale rozhodně nejsou to jediné v nové Pevnosti. Navrátíme se k TENETu a povíme si víc o superseriálu VYCHOVÁNI VLKY. Představíme vám horala Christophera Lamberta, skvělého hosta skvělého COMIC-CONU PRAGUE 2021.

Slovutný JURAJ JÁNOŠÍK od Svetozára Olovranta přijíždí na PARNÍM TEMPLU a přihodíme i rozhovor s autorem. Přiblížíme si BALADU O PTÁCÍCH A HADECH, prequel Hunger Games, a spolu s ní mládí Coriolana Snowa. Přisypeme nejžhavější novinky mezi audioknihami.

Na vrátka klepou také ČAROPISCI R. J. Bennetta, okultní PŮLNOČNÍ FRONTA od Davida Macka a zajímá nás i druhá kniha VE STÍNU OSKERUŠE od Thea Addaira.

Mezi povídkami tentokrát nechybí vítězný text Michaely Kubíčkové PROBLÉMY NA KRÁSNÉHO z literárního klání VIDOUCÍ a ŽIVOT PROTI ZÁKONU od Radovana Kolbaby. Ve Fantasy ságách ukážeme prstem na warhammerovská dvojčata TYRIONA A TECLISE od Williama Kinga, zatímco Blake Crouch nabízí ZHROUCENÝ ČAS.

A komiksovou NIMONU znáte? A NAČMÁRANCE? Případně gamebook OZ? Píšeme o nich stejně jako o bojovnici z čambalských strží a mistru McDonaldovi. Stejně tak si ale zavzpomínáme na PEVNOSTCON a v Hlase fandomu si povíme víc o Deskovkách v Karlíně, letošním Fénixconu s Parconem, o výletě Františka Kotlety mezi bookstagramery a o nových Dračích kalendářích.

Máme podzim a každý ví, že to je ideální roční období na čtení Pevnosti. Perun!

Ať se vám nová Pevnost líbí.  #casopispevnost #pevnostvladne

 

Pevnost 10-2020


Pevnost


Časopis Pevnost je měsíčník vycházející již od roku 2002, zaměřený převážně na fantasy, science fiction a horor. Na své si v něm přijdou milovníci filmů, literatury, her a nejen to. Najdete v něm také rozhovory s českými i zahraničními autory, reportáže z akcí, rubriky o dění za světa fantastiky, larpu a anime, články plné rad pro začínající autory a historicko-mytologických zajímavostí.

www.pevnost.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.