Říjnová PEVNOST se nebojí superhrdinů ani superseriálů

Dost bylo změkčilých superhrdinů! Na scénu přichází silou egyptských bohů vybavený BLACK ADAM v podání svaly obaleného Dwayna Johnsona. A protože se jedná o chlapíka s poněkud komplikovanou letorou, rovnou jsme se rozepsali o těch nejlepších ANTIHRDINECH současnosti i minulosti.

Svoje si ale v novém čísla najdete i vy, kdož jste nechali srdce v žánru strachu – zveme vás na menší PITVU HORORU.

Ze seriálového světa pak promlouvá LEGENDA JMÉNEM VOX MACHINA. Mimochodem, že do Česka dorazila kapitánka Janewayová alias Kate Mulgrewová, to už víte? A že Brno v rámci COMIC-CON JUNIOR v říjnu uvítá Noaha Hathawaye alias Atreje z Nekonečného příběhu, Lexu Doigovou a Marka „Arthura Weasleyho“ Williamse, jste slyšeli? A zajímaly by vás přehlédnuté drobnosti z PÁNA PRSTENŮ: PRSTENŮ MOCI?

Ale zpátky ke knihám, protože se chystá velká událost: nakladatelství Laser chystá přichází s novým vydáním KOLA ČASU, u kterého rozhodně nemůžeme chybět. Druhá seriálová řada je ostatně na spadnutí. A aby toho nebylo málo, emeritní pevnostní šéfredaktor a nakladatel TOMÁŠ NĚMEC po mnoha letech odříkání konečně publikuje další svoji knihu, tentokrát čistokrevnou a zamilování hodnou heroickou fantasy ŽIVOT VÁLEČNÍKA, takže jsme přihodili i rozhovor. Ale nesmí zapadnout ani fakt, že Argo oprášilo legendární SETKÁNÍ S RÁMOU. V povídkové sekci si pak užijte sci-fi PODLE PROTOKOLU od Marie Domské, letošní vítězky LITERÁRNÍ SOUTĚŽE VIDOUCÍ, a držitele bronzové medaile Lukáše Kosa s jeho fantasy ZTRÁTA KNIHOVNÍ JEDNOTKY. 0 TU od Jakuba Hussara se naopak dočkala svého audiozpracování a připomeneme si také znovuobjevené dílo JOSEFA NESVADBY.

Ze světa mangy a komiksu oproti tomu útočí RŮŽOVÝ A ČERNÝ, RAFAN MENDONCA A POSLÍČEK S PIZZOU, PERVERZNÍ PÁPRDA a TOMIE.

V historii se vydáme za ABORODŽINCI a tematicky do Ruska v časech, kdy před 105 lety skončila jeho budoucnost.

S láskou zavzpomínáme na PEVNOSTCON 2022. Představíme vám druhou PRINCEZNU ZAKLETOU V ČASE.

A to zdaleka není vše. Zajímavosti ze světa Primy COOL jsou samozřejmostí…

Pojďte se tedy bavit s Pevností, vaším průvodcem fantastickými světy! #casopispevnost #teamtomasnemec #fantastikarocks

 

Pevnost 10-22


Pevnost


Časopis Pevnost je měsíčník vycházející již od roku 2002, zaměřený převážně na fantasy, science fiction a horor. Na své si v něm přijdou milovníci filmů, literatury, her a nejen to. Najdete v něm také rozhovory s českými i zahraničními autory, reportáže z akcí, rubriky o dění za světa fantastiky, larpu a anime, články plné rad pro začínající autory a historicko-mytologických zajímavostí.

www.pevnost.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a nezlobí! www.FotoZajda.cz