Tajemství rodu Rottových

„Ten, kdo bojuje s netvory, se musí snažit, aby se sám nestal netvorem.“

Tajemství rodu Rottových bylo šlápnutí vedle. Tady je pro mne jasná ukázka toho, že když se mi zalíbí obálka a já knihu chci, tak bych se měla řídit i některými recenzemi. Protože obálka knihy je božská, ale ten vnitřek, ten příběh mi vůbec nesedl a všimla jsem si, že nejsem jediná. A jsem možná jedna z mála, která knihu dočetla, ač jsem vůbec netušila, o čem čtu.

Celý příběh Tajemství rodu Rottových začíná dobře. O tom žádná. Prvních pár kapitol, asi 5?! Je fajn, protože se tam seznamuje čtenář s Vilémem, který mi byl svým způsobem sympatický, ač vůbec netuším, co vlastně byl zač. Měl dceru Zuzanu a o tu šlo, protože odjela s nějakým klukem na hotel, a poslala svému otci (Vilému) SMS, aby za ní dojel. Zvláštní. A ještě divnější bylo, že zpráva přišla nad ránem.
A nejdivnější bylo, že Zuzana na tom hotelu nebyla. Měla být s mužem jménem Antonín Sova, který však měl velmi podivnou identitu a nikdo o něm nic moc nevěděl. Vilém se samozřejmě rozhodl Zuzanu hledat a tady se příběh zamotal tak, že jsem se naprosto ztratila. Zdravotní sestra z ústavu, kde je muž, kterého měla Zuzana navštívit, ale přitom to nebylo tak? Vyprávění se ujímá další postava, ale z toho čtení to až tak poznat nejde…

Tajemství rodu Rottových„Zalitoval, že si na chatu nepořídil televizi. Neudělal to, protože se obával zlodějů. Měl tu jen nejnutnější vybavení, lednici, sporák a bojler na teplou vodu, nábytek starý, ještě po matce a možná i dědovi. Nic z toho nestálo za loupež. Také šlo o to, že se stále ještě nedokázal vzepřít mnoho desítek let starému příkazu své matky: tady jsi na venkově, v lůně přírody. Tak čum na čmeláky a motýly. Obrazovky si užiješ dost doma.“

Nejen, že jsem se ztrácela v ději, ale i ve vypravování, netušila jsem, kdo najednou dostal slovo a je hlavním aktérem a vůbec mi nesedělo, proč zrovna v tu chvíli – i načasování mi přišlo divné. A samozřejmě i situace. Protože jeden „děda“ měl být trochu mimo, proto byl v ústavu, přitom se ocitl někde mimo ČR v té nejlepší kondici? Takže byl jiný, než se zdál mnoha jiným lidem? Ono chybělo spousta vysvětlení, nebo třeba jen nastínění situací, abych se do příběhu dokázala ponořit a mohla si vytvořit vlastní obrazy toho, co se děje.

Je mi to líto, myslím si, že kdyby autor trochu ubral na různých vedlejších „cestičkách“ a ponořil se více do Vilémova pátrání po dceři a byla tohle hlavní dějová linie, tak by kniha byla mnohem lepší. Žádná zbytečná omáčka kolem, která tady nadělala paseku, a mohl to být docela dobrý thriller. Takto to pro mne nebylo ani průměrné čtení, bylo to čtení, které nedoporučuju, které mne stálo čas (ale to je má chyba, protože nejsem typ, co by knihu nedočetl) a u které tak nějak lituju, že jsem ji četla, protože lepších knih je spousta a spousta…

Hvězdné hodnocení: 10 %

Název knihy Tajemství rodu Rottových
AutorDavid Glockner
Žánrliteratura česká, Krimi
  
Nakladatelství Brána
Rok vydání2022
Počet stran464
ISBN978-80-242-7943-5
  
Nákup knihy www.knizniklub.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

 

Brána

Nakladatelství Brána Brána (založeno 1994) ukončilo svou činnost jako samostatné nakladatelství počátkem roku 2019, kdy se stalo součástí Euromedia Group.

V rámci EMG nadále funguje jako edice Brána pod svým logem a soustřeďuje se především na vydávání historických románů, českých i překladových, humoristických knížek, populárně naučné historické literatury a v menší míře také pokračuje v tvorbě pro děti – jde především o populární knížky Jana Lebedy o oblíbeném skřítku Medovníčkovi.

Brána nadále i jako součást EMG vydává své zavedené a oblíbené autory, jako jsou Barbara Erskinová, Marcela Mlynářová, Jan Bauer, Jaromír Jindra, Olga Krumlovská, René Melichar nebo již zmíněný Jan Lebeda a nadále se bude snažit vyhledávat a uvádět na český trh nové zajímavé zahraniční i české spisovatele.

www.knizniklub.czPalmknihy

Palmknihy jsou online knihkupectví plné e-knih, audioknih a nově také klasických tištěných knih. Jako největší obchod s e-knihami s nejdelší tradicí v Česku jsou odborníky na digitální čtení, rádi pomáhají těm, kdo se čtečkou začínají a na e-knihy lákají všechny bez ohledu na věk nebo oblíbený žánr. V přehledném a intuitivním e-shopu můžete v okamžiku vybrat, nakoupit, stahovat a číst. Nabídka tištěných knih je pak 100% skladem a objednávky jsou odesílány do 24 hodin. Na Palmknihách najdete lákavé slevy, e-knižní předprodeje, díky kterým se do žhavých novinek můžete pustit s předstihem, knižní tipy a dokonce i řadu e-knih zdarma.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Darina Krejčí

Jsem vášnivá knihomolka a máma na plný úvazek. (osobní blog)