I v prosinci se PEVNOST vrhá do mořského živlu

Aquaman na to sice ze začátku nevypadal, ale postupně se stal v naší redakci jedním z nejočekávanějších filmů. A může za to především Jason Momoa, který si roli evidentně užívá, a vypadá to, že i díky jeho přístupu nás čeká skvělá podvodní i nadvodní oddechovka na hony vzdálená přetemnělým předchůdcům z DC univerza. Což takhle v prosinci vítáme s nadšením. Velký filmový návrat pak navíc slaví i Robin Hood – podívali jsme se mu na toulec a všechny ty seriálové a filmové šípy, které po nás už vypálil. A že jich bylo! Tentokrát přichází jako šílená akční jízda a my říkáme, proč ne? Hned vedle se pak na nás řítí steampunkové Smrtelné stroje a neškodí si připomenout ve velké recenzi ani poslední Halloween!

V knihách pro vás máme povídání o Lovcích monster, momentálně asi nejzábavnější akční fantasy sáze u nás, ale i nový příběh od autorky Hunger Games. Těšíme se. Na své si ale přijdou i fanoušci Diany Gabaldonové a její Cizinky – a to hned dvakrát. Pokud máte rádi klasiku, nenechte si ujít román Svět na konci času. Pokud jste na modernu, je tu pro vás Kdo se bojí smrti. A pokud prostě rádi sníte, nemůžete minout úžasnou Smyčku, která vás jednoduše pohltí. Po všech těch fantastických vizích pak trochu přitvrdíme – vychází antologie českých autorů Ve stínu apokalypsy a v těsném závěsu přijde i kataklyzmatické zakončení opusu Dana Simmonse nazvané Pád Hyperionu.

A hurá do komiksů – vyšly hned dva příběhy, které rozvíjí svět populárního Hellboye. A jen o kousek vedle najdete i článek o nových komiksových adaptacích slavného Conana z Cimmerie, které nám prostě vyrazily dech! Nu a recenze a strip a tak. Však to znáte a jdete určitě hrát. Vypíchli bychom pro vás westernové Red Dead Redemption 2 a pak dva návraty do světa Zaklínače.

V klidu rozjímat pak můžete s Mílou Lincem nad Matyášem hrabětem Thurnem, který spískal celou tu slavnou pražskou defenestraci a vlastně i bitvu na Bílé hoře… a pak si zavzpomínejte, jak bylo na For Games, a omrkněte, co nového ve světě geeků. Víme všechno a vy také!

 

pevnost_12-18

 

 


Pevnost


Časopis Pevnost je měsíčník vycházející již od roku 2002, zaměřený převážně na fantasy, science fiction a horor. Na své si v něm přijdou milovníci filmů, literatury, her a nejen to. Najdete v něm také rozhovory s českými i zahraničními autory, reportáže z akcí, rubriky o dění za světa fantastiky, larpu a anime, články plné rad pro začínající autory a historicko-mytologických zajímavostí.

www.pevnost.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a nezlobí! www.FotoZajda.cz