Neděle, 2.4.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Prosincová PEVNOST hlásí příchody (nejen) vyvolených

O tom, že je KEANU REEVES největší božan Hollywoodu, se nemusíme přít. Však nám to brzy dokáže i v novém MATRIXU. I tohle téma nakousneme a ještě přihodíme něco málo k DUNĚ a k druhému VENOMOVI.

Mezi seriály pak září alternativní MCU světy v animované parádičce WHAT IF…? To už ale do vesmíru plného nekromantů zve HARROW DEVÁTÁ, nová císařská liktorka od Tamsyn Muirové. Seznámit se ale určitě chcete i s ODKAZEM POPELA, temnou fantasy ságou od zasloužilého warhammeristy Matthewa Warda, anebo s románem INKOUST A PEČEŤ, s příběhem ze světa železného druida od Kevina Hearna.

Povídkami pak do nového čísla přispěli Radka Korbová a Patrick Griel. A o KRÁLOVSTVÍ LHÁŘŮ, úvodu do cyklu Odkaz krále žoldnéřů, už jste slyšeli? Mimochodem, čas si na nás udělala i VILMA KADLEČKOVÁ, kterou jsme vyzpovídali u příležitosti vydání VRSTVY TICHA, dalšího střípku z unikátního vesmíru Mycelium. Zatímco z komiksových stran kynou SPIRÁLA, MĚSÍČNÍ TVÁŘ, BŮH KRYS a ONE-PUNCH MAN, Kristýna Sněgoňová je připravena každému zájemci předat další nálož svých profíckých rad.

A v historické sekci na vás čeká seznámení s Columem Cillem, svatým Kolumbem z Iony, čarodějem, válečníkem a apoštolem piktského lidu.

Ani tím ale nekončíme. Nejen že zavzpomínáme na uplynulý Comic-Con, ale protože čas nečeká, představíme si hlavně SAMA WITWERA, prvního hosta COMIC-CON PRAGUE 2022, superakce, jež proběhne již 18. – 20. února

A stejně jako se blíží FÉNIXCON A PARCON 4041, nesmíme zapomenout ani na připomínku, že v plném proudu je i nový ročník LITERÁRNÍ SOUTĚŽE VIDOUCÍ, jedné z nejlepších cest, kterak dostat svoji povídku na stránky Pevnosti.

A to rozhodně není vše. Chcete vědět víc? Že novinky ze světa PrimaCOOL? Pak víte, co máte dělat 😊 #casopispevnost

 

Pevnost 12/2021


Pevnost


Časopis Pevnost je měsíčník vycházející již od roku 2002, zaměřený převážně na fantasy, science fiction a horor. Na své si v něm přijdou milovníci filmů, literatury, her a nejen to. Najdete v něm také rozhovory s českými i zahraničními autory, reportáže z akcí, rubriky o dění za světa fantastiky, larpu a anime, články plné rad pro začínající autory a historicko-mytologických zajímavostí.

www.pevnost.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.