Neděle, 24.9.2023
Ostatní volný časVolný čas

Prosincová PEVNOST nabízí cestu na Pandoru první třídou!

O zarputilosti Jamese Camerona se už dnes píšou knihy. Třebaže pak není jisté, co bude s AVATAREM dál, Cestu vody nastoupíme již 15. prosince a všichni věříme, že nás čeká podobný úžas jako v roce 2009. Také proto se Neytiri, dnes už maminka, stala tváří nové Pevnosti.

Ale dobrot v časopise najdete mnohem víc. Ještě se poohlédneme za BLACK ADAMEM a zveme vás na festival FILMASIA 2022. V seriálové sekci určitě nepřeskočte pozoruhodné MÉDIUM podle Williama Gibsona. V literární sekci halasně vítáme návrat ZEMĚMOŘÍ od Ursuly K. Le Guinové. Zároveň ale budeme bojovat VE JMÉNU CTI a představí se i DCERA KOSTÍ. Samozřejmě nesmí chybět ani Tomáš Kosek, protože František Kotleta se vycajchnoval se svojí novinkou TEMNÉ BLUES V NEW ORLEANS. A pokud to myslíte vážně se světem WoWka, neměli byste minout průvodce WORLD OF WARCRAFT: PUTOVÁNÍ AZEROTHEM 2 – KALIMDOR. Případně by někoho zajímal ROD ZABIJÁKŮ od lovce monster Larryho Correy? Máme, a k tomu přihazujeme povídky od Petra Klepala a Aleše Jeremiáše Šumpíka.

A zatímco Lucie Lukačovičová srdnatě naostřila svoji ČEPEL AZYLU, Roman Bureš v pevnostních tipech zvolává: VÍTEJTE V PEKLE. Jakub Petr Kos naopak zve na druhou stranu barikády románem ARCHANDĚL: KRVAVÁ KŘÍDLA, ale stejně tak si posvítíme i na letošní HUMBOOK 2022.

Z komiksového světa pak halasně krvácí BRZRKR od Keanu Reevese, ale svoje řeknou i PAPER GIRLS 3 a BLACK JACK. Z řad PROFÍKŮ se nově hlásí LUKÁŠ VAVREČKA.

Mezi videohrami vládne A PLAGUE TALE: REQUIEM, zatímco mezi deskovkami to tentokrát vyhrála NEMESIS: LOCKDOWN.

Z historie promlouvá JOHN SMITH, láska indiánské Pocahontas, ale víc si povíme také o maďarském „gulášovém“ socialismu a jeho pádu.

Zavzpomínáme na brněnský COMIC-CON JUNIOR, pražský HORRORCON 2022, zveme na FÉNIXCON 2022 a vězte, že dobíhají poslední týdny, kdy můžete přihlásit svoje povídky do LITERÁRNÍ SOUTĚŽE VIDOUCÍ.

A to zdaleka není vše. Tak se pojďte bavit fantastikou. I díky všem podstatným novinkám ze světa Prima COOL.

Pevnost je tu jen a jen pro vás. #casopispevnost #pevnostvladne

 

Pevnost 12-22


Pevnost


Časopis Pevnost je měsíčník vycházející již od roku 2002, zaměřený převážně na fantasy, science fiction a horor. Na své si v něm přijdou milovníci filmů, literatury, her a nejen to. Najdete v něm také rozhovory s českými i zahraničními autory, reportáže z akcí, rubriky o dění za světa fantastiky, larpu a anime, články plné rad pro začínající autory a historicko-mytologických zajímavostí.

www.pevnost.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a nezlobí! www.FotoZajda.cz