Březnová PEVNOST vládne noci s BATMANEM

Bruce Wayne alias BATMAN, nejrealističtější ze všech dosavadních zpracování a temný jako Joker s Joaquinem Phoenixem? Vyzvat Nolanovu trilogii na souboj chce kuráž, ale věříme, že Matt Reeves, znovuobjevitel Planety opic, má šanci tenhle klinč ustát se ctí. A MORBIUS? Neznáte-li, poznáte ho v nové Pevnosti. Pravděpodobně nejslavnější marvelovský upír konečně dostane šanci zakousnout se do naší pozornosti a věříme, že mu Jared Leto neudělá ostudu. Vlastně by to mohla být moc pěkná hororová podívaná, když už ji točí David Espinosa, režisér Dítěte 44. Mimochodem když už jsme u těch hororů, určitě v seriálové sekci nepřeskočte ARCHIVE 81.

Stejně tak si ale povíme o novinkách ve světě LOTR: RINGS OF POWER, zavzpomínáme na příjemný MOONFALL a rozhodně zveme na nový ročník FESTIVALU OTRLÉHO DIVÁKA, který začal už 28. února. Stejně tak se ale blíží mílovými kroky také COMIC-CON PRAGUE 2022, mezi jehož slavné hosty patří také Cary-Hiroyuki Tagawa, Tony „Bra´tac“ Amendola a tvůrce ikonické komiksové Vrány James O´Barr.

A vzhůru do knih. Dokončíme povídání o GOTREKOVI A FELIXOVI. Před očima se nám sype MAKOVÁ VÁLKA, kterou podpírá DEVÁTÉ CHAPADLO CHOBOTNICE. Že smrtí nic nekončí, napovídá PŮLNOČNÍ KNIHOVNA od Matta Haiga, zatímco o svržení císaře přemýšlí VĚZENKYNĚ KORUNY.

Ještě máme resty v podobě žebříčků TOP TEN 2021, a to ve světě komiksů a videoher. Z komiksového světa kynou CESTA KOSTÍ a PAN NEPORAZITELNÝ. Nesmíme zapomenout na nový pevnostní komiks SUPER SPELLSHORT SÁGA. Povídkami přispěli MARTIN PAYTOK a MARKÉTA MATĚJA, která se v pevnostní Literární soutěži Vidoucí blýsknula povídkou Pohřební rauš. Báječných 90 % se dočkala hra DYING LIGHT 2: STAY HUMAN. Z historie máchá šavlí kozácký HEJTMAN MAZEPA. V Hlase fandomu si poštěbetáme o FUTURE GATE 2022 a o FÉNIXCONU 4041.

A ani to zdaleka není vše. Víme i nejnovější zprávy ze světa Prima COOL! Narovinu, tohle číslo je doslova ohňostroj fantastiky! Tak ať se vám líbí 😊 Pevnost vládne a zdraví všechny svoje obránce 😊  

 

Pevnost 3-22


Pevnost


Časopis Pevnost je měsíčník vycházející již od roku 2002, zaměřený převážně na fantasy, science fiction a horor. Na své si v něm přijdou milovníci filmů, literatury, her a nejen to. Najdete v něm také rozhovory s českými i zahraničními autory, reportáže z akcí, rubriky o dění za světa fantastiky, larpu a anime, články plné rad pro začínající autory a historicko-mytologických zajímavostí.

www.pevnost.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a nezlobí! www.FotoZajda.cz