Červencová PEVNOST je plná záporaček a nanitů

Pokud nejste avokádo, nemusí být zkaženost nutně mínus. Svoje o tom vědí i ty nejlepší fantastické záporačky a bad girls, které bez uzardění obsadily téma nové Pevnosti. A že jich je.

Stejně tak se ale v nejnovějším vydání potkáte s ARMÁDOU MRTVÝCH, ocitnete se V ZAJETÍ a zavzpomínáte spolu s námi na G. I. JOEA, unikátní militaristický sci-fi fenomén, který nyní po dlouhé době ožije skrze snímek SNAKE EYES: G. I. JOE ORIGIN.

Ze seriálové sekce ale již pomrkávají značně vydaření SWEET TOOTH: CHLAPEC S PAROŽÍM a LOKI, zatímco Fokus se plně soustředí na WARCRAFT, jeden z nejživějších fantastických světů. A s královnou humanistické a odtechnizované sci-fi BECKY CHAMBERSOVOU se znáte? A víte, že sestřenky se již počtvrté vracejí ve ZTRACENÉ od Andrzeje Pilipiuka? Znáte tajemství stříbrného města ARILA a tušíte, kdo jsou SESTRY VE ZBRANI A PÍSNI?

A hlavně už jste si udělali čas na unikátní tuzemský komiks NANITS CHRONICLES, ve kterém budoucnost není pro padavky? V souvislosti s Nanity pak Pevnost nabízí i rozhovor s tvůrci tohoto skvělého počinu, s Robertem Kaločaiem a s Michaelem Petrusem. Mimochodem konečně u nás vychází i jedna z nejslavnějších mang světa, AKIRA.

A zatímco v historické sekci si povíme víc o smrti rokokového dobrodruha Morice Beňovského, v Hlase fandomu vám naprášíme vše o akcích WITCHERCON, HUSITI NA TVRZI a také o SARDENSKÝCH LEGENDÁCH 2021. A samozřejmě nesmějí chybět ani novinky o COMIC-CON PRAGUE 2021, ani povídky od Kateřiny Kalivodové Foltánkové a Romana Turčanyho, a i s nimi se pořád jenom rozehříváme.

Ten, kdo koupí, neprohloupí, protože v novém čísel Pevnosti je snad úplně všechno, po čem fanouškovská duše hladoví. Včetně novinek ze světa PRIMA Cool! Ať se vám čte nejmíň… fantasticky! 😊 #casopispevnost

 

Pevnost 7-21


Pevnost


Časopis Pevnost je měsíčník vycházející již od roku 2002, zaměřený převážně na fantasy, science fiction a horor. Na své si v něm přijdou milovníci filmů, literatury, her a nejen to. Najdete v něm také rozhovory s českými i zahraničními autory, reportáže z akcí, rubriky o dění za světa fantastiky, larpu a anime, články plné rad pro začínající autory a historicko-mytologických zajímavostí.

www.pevnost.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.