Sobota, 9.12.2023
Ostatní volný časVolný čas

Zářijová PEVNOST slaví návraty králů

Na fantastiku, stejně jako na rock’n’roll, nebudete nikdy staří,“ říká Martin Fajkus a má pravdu. Na fakt, že je tohle číslo tak trochu narozeninové, narazíte na mnoha místech.

A samozřejmě nejde začít jinak než poklonou muži, bez nějž by váš a náš časopis nikdy nebyl na světě. Proto v této Pevnosti zaujímá čestné místo J. R. R. TOLKIEN a rovnou k němu přidáváme i první dvě stránky nejvyhlíženějšího seriálu dekády, PÁNA PRSTENŮ: PRSTENŮ MOCI. A protože, jak dobře víte z GeekZóny, letos slavil kulatiny Barbar Conan a jeho představiteli je polorovných pětasedmdesát, posvítili jsme si i na ARNOLDA SCHWARZENEGGERA.

A co seriálový SANDMAN? I u vás pecka? A taky jste plakali nad podivností RESIDENT EVIL: LÉK?

V literárních ságách se pak dozvíte, že nově vychází bohatýr Ilja Muromec a jeho OCELOVÉ ŽEZLO od Ďura Červenáka. Přítomen je ale také ILIDIAN, jedna z nejzajímavějších postav a nový kus od krále WarCraftu Williama Kinga. Povídkami pak přispěli Václav Vágenknecht a Barbora Vrobelová. Alexandrijskou společnost magického mládí představuje ATLASOVA ŠESTKA od Olivie Blake a Gene Wolfe bude mečem šířit MUČITELŮV STÍN.

Z malovaného světa mávají DRTILEB A KOSTIŘÍK, CASTAKA A METABARONOVY ZBRANĚ od Alejandra Jodorowského. ALIAS, CONQUISTADOR a DRAVEC. A pozor, teď zázrak: TOMÁŠ NĚMEC povstal z autorských mrtvých a přichází s románem ŽIVOT VÁLEČNÍKA a do budoucna si o něm řekneme mnohem víc!!!

Z deskovek volají po zahrání ČAROKNIHA, HARRY POTTER a CODEX NATURALIS.

Historie nabízí kavkazského ostřáka SOSLANA. Comic-Con Junior představuje Michaela Shankse i Miroslava Táborského.

Ať se vám tohle číslo kromobyčejně líbí. Bylo dělané s láskou. Tak to máme ve zvyku už dvě kulaté dekády 😊 #casopispevnost

 

Pevnost 9-22 obálka


Pevnost


Časopis Pevnost je měsíčník vycházející již od roku 2002, zaměřený převážně na fantasy, science fiction a horor. Na své si v něm přijdou milovníci filmů, literatury, her a nejen to. Najdete v něm také rozhovory s českými i zahraničními autory, reportáže z akcí, rubriky o dění za světa fantastiky, larpu a anime, články plné rad pro začínající autory a historicko-mytologických zajímavostí.

www.pevnost.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.