Pátek, 29.9.2023
KnihyKultura

Láska a přátelství ve slunné Itálii

Carli patří mezi třicátníky, teoreticky by tedy měla mít svůj život pod kontrolou. Praxe je však jiná. Mladá žena žije v německém Marburku, pracuje v kavárně, kterou kdysi dávno vlastnili její prarodiče, s jejichž smrtí se pořád nemůže vyrovnat. Má pocit, že zklamala všechny kolem sebe, protože nedokáže dělat nic pořádně. Jako stín se za ní táhnou dluhy a splín ze zpackaného života. Pak se její život obrátí o sto osmdesát stupňů, když získá nečekané dědictví v Itálii. Stálý host jejich kavárny Fabrizio, se kterým Carli prohodila sotva pár slov, jí odkázal starou hračkářskou dílnu ve Florencii. Když se tam dívka vypraví, všechno najednou do sebe zacvakne, jako správně složené puzzle. Carli se v Itálii cítí jako doma, je jí blízká. Rozhodne se, že dílnu vyklidí a pak se uvidí, srdce ji totiž velí v Itálii plné slunce a dobrého jídla zůstat.

Už ve své první knize nazvané Štěstí má barvu levandule autorka Pauline Mai nechala hlavní hrdinku totálně překopat dosavadní život a začít znovu na novém místě. Po prvotní Provence je to tentokrát slunné a přívětivé Toskánsko. Koncept obou knih je stejný, postavy nalézají životní štěstí tam, kde by ho vůbec nečekaly a zároveň odhalují tajemství minulosti.

Štěstí hřeje jako slunce - recenzePauline Mai napsala krásný letní příběh pro romanticky laděné čtenáře. Hřejivá romance je plná lásky, přátelství i nostalgie, vyzařující z nenápadné hračkářské dílny, v níž Carli při vyklízení najde artefakty vedoucí k velké osudové lásce, v níž figuroval zesnulý Fabrizio. Carli se rozhodne tajemný příběh rozplést a prožít svůj vlastní, úplně nový. Najde v něm lásku a přátelství?

Román Štěstí hřeje jako slunce je čtivým, svižně plynoucím příběhem, v němž není nouze o zábavné situace, lehký humor a vtip, což je kořením každé takové knihy, nesoucí se v lehčím duchu. Příjemné čtení doplňují také zajímavé vedlejší postavy, jimiž autorka děj obohatila, zejména dvojice Carliny nejlepší kamarádky a spolubydlícího baví, jejich linka je sice jen drobným příspěvkem, ale pobaví. Celkově je děj zaměřen na přátelské a rodinné vztahy a nechybí ani barvité popisy italských scenérii. Pauline Mai si potrpí na detailní vylíčení krás Toskánska, dokáže navodit správnou atmosféru, cítíte vůni horké kávy a sladkost místního báječného pečiva. To chcete zažít, a díky této příjemné odpočinkové četbě můžete Itálii navštívit alespoň prostřednictvím knihy, pokud se tam nechystáte osobně.

Troufám si říct, že druhý počin Pauline Mai je je ještě o fous lepší, než její prvotina. Pokud se bude její psaní takto slibně vyvíjet i dál, máme se na co těšit. Kam nás vezme příště?

 

Název knihy Štěstí hřeje jako slunce
AutorPauline Mai
Žánrromantická literatura
  
Nakladatelství Cosmopolis
Rok vydání2021
Počet stran432
ISBN978-80-271-3457-1
  
Nákup knihy www.cosmopolis.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

Cosmopolis

COSMOPOLIS vznikl v roce 2015 jako značka Nakladatelského domu GRADA specializovaná na široký výběr kvalitní světové i české krásné literatury různých žánrů. Knihy s logem COSMOPOLIS napovídají, že čtenář drží v ruce beletristický titul, který i nadále udržuje vysoké standardy kvality. Logo nové značky v sobě nese více významů: hřbety stojících knih, živoucí město i rytmus. Značka tady přináší svým čtenářům knihy z celého světa a drží prst na tepu doby. Pestrou skladbu žánrů a stylů ostatně ilustruje nejen logo, ale i motto redakce beletrie – KNIHY PLNÉ EMOCÍ.

www.cosmopolis.czPalmknihy

Palmknihy jsou online knihkupectví plné e-knih, audioknih a nově také klasických tištěných knih. Jako největší obchod s e-knihami s nejdelší tradicí v Česku jsou odborníky na digitální čtení, rádi pomáhají těm, kdo se čtečkou začínají a na e-knihy lákají všechny bez ohledu na věk nebo oblíbený žánr. V přehledném a intuitivním e-shopu můžete v okamžiku vybrat, nakoupit, stahovat a číst. Nabídka tištěných knih je pak 100% skladem a objednávky jsou odesílány do 24 hodin. Na Palmknihách najdete lákavé slevy, e-knižní předprodeje, díky kterým se do žhavých novinek můžete pustit s předstihem, knižní tipy a dokonce i řadu e-knih zdarma.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Barbora Javorková

Knihovnice tělem i duší. (osobní blog)