Středa, 7.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Přijďte si ochutnat – Jak nám chutná Evropa

Přijďte si ochutnat „Jak nám chutná Evropa“Pardubice – Škola SVÍTÁNÍ s AFI Palácem v Pardubicích pro Vás v úterý 24. září 2013 s dalšími školami připravily jedinečnou kulinářskou akci s názvem JAK NÁM CHUTNÁ EVROPA. Od 13 hodiny si můžete v Pardubicích před AFI Palácem ve stáncích ochutnat, jaké speciality se vaří v celkem 15 zemích Evropské unie! Akce se pořádá v lehkém soutěžním podtónu, protože návštěvníci v roli ochutnávačů zároveň rozhodnou o držiteli „Řádu evropské vařečky“.

 

 

Celkem čtyři školy z Pardubic a jeden dětský domov z Holic přijedou ukázat svůj kuchařský um a zároveň představit odkud své dovednosti berou,” řekla ředitelka školy SVÍTÁNÍ Miluše Horská. „Každý tým představuje jednu evropskou zemi. Těšíme se na delikatesy a dobroty evropských kuchyní, které pro nás účastníci připravili.

Výtěžek akce bude věnován organizaci ACET ČRo.s., která daný obnos použije na výstavbu ohrad pro kachny v Ugandě. Částku přijde osobně převzít ředitel organizace ACET pan František Krampota.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.