Středa, 29.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Jak vyzdobit pokojíček podle přání dítěte? I plakáty se sportovní tematikou je třeba sladit s ostatním vybavením

Při sladění barev do dětského pokoje je důležité vzít v úvahu věk dítěte, jeho zájmy a celkovou atmosféru, kterou chcete vytvořit.

Začněte s neutrální základní barvou stěn, jako je bílá nebo béžová, která usnadní přidání barev prostřednictvím nejrůznějších doplňků, jako jsou například sportovní plakáty.

 

Sportovní plakát s basketbalem v dětském pokojiPlakát sport do chlapeckého pokoje patří

Ze všeho nejdříve si při ladění dětského pokoje vyberte barevnou paletu v rozsahu 2-3 barev. Například modrá, zelená a žlutá barevná paleta vytvoří svěží a živou atmosféru – ovšem klidně můžete vybrat i barvy odpovídající oblíbenému sportovnímu klubu nebo například pohádce (v případě holčičky nebo dítěte, které pohyb příliš nemiluje).

Barvy je možné použít různými způsoby. Základem jsou samozřejmě stěny, ty však může doplnit i vhodně zbarvené ložní prádlo, závěsy a další doplňky. Nebojte se mezi sebou také kombinovat různé vzory a potisky, abyste prostoru celkově přidaly na zajímavosti.

 

Sportovní plakáty a další vybavení pro fanouška

Do tradičních nápadů na vybavení dětského pokoje pro sportovního fanouška patří rozhodně plakáty na zeď. Ovšem rozhodně nejde o jednu jedinou možnost. Naopak. Inspirovat se můžete mnoha dalšími tipy.

Dobře vybraný plakát se sportovní tématikou například skvěle podpoří povlečení se sportovním motivem. Hledejte proto textilní výrobky, které obsahují oblíbený sportovní tým vašeho dítěte nebo sport obecně. Může jít klidně také jen o sportovní vybavení, například fotbalové a basketbalové míče, hokejky, sportovní obutí apod.

Pořídit je možné i nábytek se sportovní tematikou. Může jít například o sedačku ve tvaru baseballu nebo otoman ve tvaru fotbalového míče. A nezapomeňte ani na úložný prostor pro sportovní vybavení, které může sloužit zároveň i jako taková malá „výstavka“ sportovního vybavení dítěte. Například stojan na dresy lze pověsit na zeď, kde se stane také dekorativním prvkem.

 

Sportovní plakát s fotbalovým mužstvem v dětském pokojiFotbal plakát nebo něco víc?

Nástěnná výzdoba se však nemusí omezovat jen anonymní kousky papíru z prvního obchodu, který potkáte. Není totiž fotbalista jako fotbalista. I když je plakát sport klasikou, klidně vedle něj vylepte i výtisky z novin nebo časopisů o oblíbeném týmu nebo obdivovaných hráčích vašeho dítěte (nezáleží na tom, zda půjde o originály nebo reprodukce). Skuteční fajnšmekři mohou přidat i nefalšovanou nástěnnou malbu sportovního stadionu nebo hřiště.

Chcete vytvořit netradiční fotbal plakát? Pak vsaďte na Scoreboard alias výsledkovou tabulku, kde může dítě sledovat hry a skóre svého oblíbeného týmu.

 

Další sportovní tipy pro fanoušky

A zapomenout nesmíte na ani doplňky se sportovní tematikou. Hodit by se mohla například lampa se sportovním motivem nebo polštář s logem týmu, které celkově sladí celý koncept místnosti a propojí všechny jednotlivé části dohromady.

Poslední příslovečnou tečkou za celým zařizováním jsou pak knihy a hračky se sportovní tématikou. Jejich výběr samozřejmě závisí především na věku dítěte a pokud nechcete šlápnout vedle, měli byste dovolit, aby se na jejich nákupu také podílelo.

 

Sportovní plakát s hokejkou v dětském pokoji

 

Co si ještě pohlídat

Pamatujte si, že jen jeden “sport plakát“ pokoj pro fanouška nedělá. Naopak, nad zařízením celé místnosti musíte přemýšlet tak, aby byl výsledkem plně  funkční, pohodlný a krásný prostor, který odráží zájmy dítěte. Proto vždy maximálně dbejte na vyvážení barev a vzorů. Světlejší barvy použijte pro větší plochy, jako jsou stěny a ložní prádlo, a jasnější barvy pro různé akcenty, jako dekorativní polštáře, doplňky apod. Plakáty se sportovní tématikou ve vysoké kvalitě pak najdete na https://myloview.cz/.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.