Pátek, 3.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Po Vánocích zamíří do posiloven řada lidí. Ví, ale jak správně cvičit?

Standa Hladěna při ukázce cvikůChrudim – tematický rok Chrudim sportuje se pomalu blíží k závěru. Ještě ale než skončí, rozhodli se pořadatelé v adventním čase seznámit zájemce se zásadami cvičení ve fitness centru a zdravým stravováním. Akce se uskuteční v pátek 14. prosince 2012 ve fitcentru Buď dobrý v Čáslavské ulici.

 

V 16 hodin osobní trenér a fyzioterapeut Stanislav Hladěna z Centra zdraví a sportu Fyziofitness Pardubice provede názorné ukázky správného cvičení, ale i typických chyb.

  „Cílem mé dvouhodinové praktické ukázky je seznámit se zásadami cvičení ve fitness centru pro běžnou populaci s důrazem na prevenci bolestí zad a správného držení těla. Ukázka je vhodná jak pro začátečníky, kteří ve fitku ještě nikdy nebyli, tak i pro pravidelné návštěvníky fitness centra. Velmi často se v praxi setkávám s nesprávným provedením posilovacích cvičení, které nejen že nepřináší očekávané výsledky, ale současně může být příčinou bolestí pohybového aparátu, nejčastěji bolestí zad,“ přibližuje Hladěna. Ten také pohovoří o posilování břišních svalů, neboť s nimi bude mít jistě řada osob problém zejména po vánočních svátcích. Ale to jen v krajním případě, neboť jeho žena Monika Hladěnová o šesté večerní připomene, na co si dát pozor.

 Manželé Hladěnovi při ukázce

Manželé Hladěnovi při ukázce správného cvičení

„Vánoce jsou období velmi častého nabírání tuků. Proto je vhodné si připomenou zásady zdravé výživy a redukčního jídelníčku. Častější návštěvníci fitness centra zase uvítají základní informace o doplňcích stravy,“ dodává Hladěnová.

Vstup na praktické ukázky cvičení a povídání o stravování je zdarma. S ohledem na kapacitu doporučují pořadatelé však rezervaci místa osobně ve fitness centru nebo na kontaktech uvedených na stránkách www.buddobry.cz

Jako motivaci do cvičení majitelka fitness centra Gabriela Zrůstová i malý dárek: „Fitcentrum Buď dobrý v rámci roku Chrudim sportuje  připravilo pro všechny vánoční dárek. Ke každé permici (fitko, solárko, solná jeskyně) dostáváte jako bonus 50% na přilepšenou. Zakoupit je potřeba do konce roku 2012,“ uzavírá Zrůstová.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.