Neděle, 24.9.2023
Příroda a ekologieVolný čas

Podívejte se do spalovny komunálního odpadu

Odpadové hospodářstvíChrudim/Brno – Občanské sdružení Altus spustilo přijímání přihlášek pro veřejnost Pardubického kraje na únorovou exkursi do spalovny komunálních odpadů v Brně.

Zařízení na energetické využití odpadu – ano či ne? Toto je téma, které bude ve velmi krátké době hýbat děním v celé republice. Dnes je stále možné skládkovat za velmi výhodných podmínek, ale co až to nebude možné? Je dobře komunální odpad spalovat? A nebo ne?,“ klade řečnické otázky projektový manažer Občanského sdružení Altus Roman Málek. Chce tak upozornit na nabídku sdružení, které pořádá dvoudenní exkursi v oblasti odpadového hospodářství ve středu 27. a čtvrtek 28. února 2013

Co dělat se směsným komunálním odpadem, když opustí popelnice? Jak se dá energeticky využívat?

„Málokdo ví, že zařízení na energetické využívání odpadu (spalovna) je teplárnou a elektrárnou dohromady. Předvedeme si cestu tříděného odpadu na zbrusu nové dotřiďovací lince, kde se z vytříděného papíru, PET láhví, tetrapaků a hliníkových obalů stávají opět suroviny. Vše je spojeno s exkurzí do areálu společnosti SAKO (Spalovna a komunální odpady) Brno,“ dodává Málek s tím, že zároveň bude dalším odborníkem prezentován také druhý pohled na věc – stop spalovnám.

Pro účastníky z řad obyvatel Pardubického kraje, kteří jsou starší 18 let a nejsou již studenty, je exkurse zdarma (doprava, ubytování, stravování, program).

Občanské sdružení Altus ve spolupráci se společností AVE představilo svůj záměr na vznik zařízení na odstranění tekutých odpadů a odpadních vod v lokalitě Chrudim na nasavrcké radnici.Občanské sdružení Altus ve spolupráci se společností AVE CZ představilo svůj záměr na vznik zařízení na odstranění tekutých odpadů a odpadních vod v lokalitě Chrudim na nasavrcké radnici.

Informace naleznete na stránkách Občanského sdružení Altus www.osaltus.cz nebo je můžete získat v naší ekologické poradně v sídle sdružení na adrese Strojařů 1387, Chrudim, a to  každé úterý a čtvrtek od 8 do 12 a od 13 do 17 hodin.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.