Podívejte se na potrubí, za chvíli už nebude

Potrubí /autor L. PlašilU vodní přehrady Seč se nachází technická rarita – potrubní přivaděč na vodní elektrárnu o průměru 2 m a celkové délce 1280 m (z toho 854,3 m připadá na unikátní dřevěné potrubí, které se skládá z dýh 8 cm silných, stažených ocelovými prutovými obručemi).

Bohužel, zub času zapracoval a potrubí je v havarijním stavu. Jeho majitel byl nucen přistoupit k rekonstrukci. V dohledné době se stane dřevěné potrubí minulostí a nahradí jej ocelové.

Od prvopočátku sleduje celý vývoj chrudimský místostarosta Roman Málek a zástupci Občanského sdružení Altus, kteří řešili problematiku dokonce s Ministerstvem kultury.

“Jednal jsem jak s majiteli tohoto zařízení, tak dnes i s Ministerstvem kultury. Stav je opravdu havarijní. Musel jsem se, bohužel, ztotožnit s názory odborníků, kterým se tento přivaděč líbí, ale existuje řada objektivních důvodů, proč k takto radikální změně musí dojít,” přikyvuje Málek  s tím, že pouze dodává: “Doporučuji všem, ať si udělají v nejbližší době výlet a na ojedinělý technický skvost se podívají.”

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.