Pátek, 21.6.2024
Chrudim

Střílet holuby myslivci nepovolili

mapa_chrudimiChrudimský místostarosta Roman Málek je velice nemile překvapen. Myslivci, kteří měli provádět regulaci počtu holubů ve městě, změnili během pár dní svůj názor. Místo slíbené spolupráce na jejich odstřelu za městem je od nynějška chtějí chránit.

“Na odstřelu přemnoženého městského holuba pracujeme několik měsíců. Po zjišťování legislativních věcí jsme získávali i dílčí stanoviska od některých potřebných úřadů,” říká vedoucí odboru životního prostředí Ivo Rychnovský.

Nakonec se nám podařilo sehnat všechna vyjádření kladná. Na základě nich pak mohl Městský úřad Chrudim vydat definitivní souhrnné stanovisko a akci povolit. “V podstatě se jednalo o vydání souhlasu pro místní sdružení myslivců, kteří měli odstřel provádět. Ti se však ozvali dopisem nejen, že odstřel provádět nebudou, ale dokonce zakazují na honitebních pozemcích městské holuby střílet,” komentuje evidentně rozhořčeně Málek. Tímto krokem byla pozastavena činnost, která měla přispět k čistějšímu a zdravějšímu městu. “Do dneška neznám důvod, proč myslivci otočili. Mohu jen spekulovat,” říká zkroušeně Málek s tím, že je teoreticky možné, že na ně byl vyvíjen nátlak stejně jako na místostarostu, na kterého měl být podán podnět k Policii ČR od chovatelů holubů.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.