Sobota, 30.9.2023
Chrudim

Titul EY Podnikatel roku Pardubického kraje převzal Pavel Hrstka, který se svou firmou CityZen navrací slávu českému textilnímu průmyslu

Společnost EY pod záštitou hejtmana Pardubického kraje JUDr. Martina Netolického, Ph.D. udělila prestižní ocenění EY Podnikatel roku 2021 Pardubického kraje. Jeho držitelem se stal zakladatel společnosti CityZen s.r.o., která vyvinula revoluční patentovanou technologii výroby bavlněných trik a oděvů s unikátní kombinací vlastností. Přes vlastní e-shop a dalších více jak 70 partnerských prodejen, jejichž počet se neustále zvyšuje, prodali od roku 2018 v CityZen již desítky tisíc kusů výrobků a chystají vstup na zahraniční trhy. Do konce roku 2025 plánuje společnost pokořit hranici jedné miliardy korun v tržbách.

CITYZENNezávislá porota složená převážně z držitelů prestižního titulu EY Podnikatel roku z minulých let se pro ocenění letošního vítěze rozhodla mimo jiné pro inovativní, ekologický a udržitelný způsob výroby i odvahu s jakou se v době, kdy textilnímu trhu dominují výrobky z Číny, rozhodli oživit slavnou tradici českého oděvnictví.  Trika, ale také košile, polokošile či spodní prádlo CityZen vyrobené z prodyšného bavlněného materiálu vznikají technologií, která nemá konkurenci a jsou důkazem, že se výrobky „made in Czech Republic“ mohou prosadit ve velkém měřítku také ve světě. 

„Vítězství v soutěži EY Podnikatel roku je pro mě obrovská pocta a odměna za mé celoživotní úsilí. Velké díky patří i mým kolegům, protože bez nich bychom CityZen neposunuli za dva roky tak daleko, a já z toho mám upřímnou radost,“ svěřil se krátce po převzetí ocenění Pavel Hrstka.

Zleva: Martin Netolický, hejtman Pardubického kraje, Helena Sladkovská, ředitelka soutěže EY Podnikatel roku Česká republika, Pavel Hrstka, majitel společnosti CityZen s.r.o. a držitel titulu EY Podnikatel roku 2021 Pardubického kraje 

„Kromě podnikatelského příběhu letošního krajského vítěze porotu zaujala světově unikátní technologie, kterou má společnost CityZen Pavla Hrstky patentovánu a která mění zažité vnímaní bavlněných oděvů. Meziroční nárůst tržeb o téměř 700% porota považuje za mimořádný“, říká Martina Kneiflová vedoucí partnerka EY v České republice.

„Osobně jsem velmi rád za ocenění pro společnost CityZen, se kterou jsme byli v kontaktu de facto od počátku koronavirové pandemie v roce 2020, kdy byl na trhu velký nedostatek osobních ochranných pomůcek a prostředků. Společnost dokázala vlastnosti materiálu, který využívá pro výrobu triček či košil, využít také pro výrobu textilních roušek na opakované použití. V rámci mimořádné krajské dotace na podporu výroby prostředků proti koronaviru jsme rozdělili mezi úspěšné žadatele sedm milionů korun. Společnost CityZen byla mezi nimi a jsem rád, že ve své práci pokračují a drží prapor českého textilního průmyslu opět velmi vysoko”, uvedl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

V Pardubickém kraji byl letos vyhlášen v pořadí již devátý regionální vítěz, loni se jím stal Vladimír Finsterle ze společnosti Pears Health Cyber. 

Výsledky národního finále a jméno vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2021 České republiky budou vyhlášeny 1. března 2022. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále v červnu 2022 a bude bojovat spolu s ostatními národními vítězi z padesáti čtyř zemí světa o titul EY Světový podnikatel roku.

 

CityZEN

 


Partneři soutěže EY Podnikatel roku 2021
Oficiálním vozem soutěže EY Podnikatel roku 2021 je BMW Czech Republic s.r.o. Hlavním partnerem soutěže je Česká spořitelna a.s. Partnerem soutěže je společnost SAP. Hlavním spoluorganizátorem je deník MF DNES a iDNES.cz. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize, mediálními partnery soutěže jsou magazín Forbes a Seznam Zprávy. Soutěž podporují agentura CzechInvest a Asociace společenské odpovědnosti. Soutěž se koná pod záštitou Hospodářské komory České republiky.


 

Držitelé titulu EY Podnikatel roku Pardubického kraje

2006: Tomáš Brýdl a Filip Brýdl, STORY DESIGN

2007: Martin Samek, Pacific Direct

2008: Petr Lorenc, H. R. G.

2009: Martin Rozhoň, VIVANTIS

2011: Miloslav Pavlas, KOVOLIS HEDVIKOV

2014: Vladimír Velebný, holding Contipro

2017: Jaromír a Jan Hvížďalovi, JHV – Engineering

2020: Vladimír Finsterle, Pears Health Cyber

2021: Pavel Hrstka, CityZen

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a nezlobí! www.FotoZajda.cz