Pojďte na výstavu Podmalby na skle

Pojďte na výstavu Podmalby na skle Městském muzeu Skuteč právě pořádá výstavu s názvem Podmalby na skle. V malé galerii, v památníku V. Nováka, jsou k vidění obrázky, malované na sklo tradiční lidovou metodou. Výstava probíhá až do 7. dubna 2017. Muzeum je otevřeno denně v 9-12 a 13-17 hodin, vstupné stojí 20 Kč.

Podmalba na skle je stará technika, původem z Itálie, která se přes Francii a Německo rozšířila i do Čech. Pestrými barvami se na rubovou stranu tabulkového skla nejprve malovaly náboženské motivy, ale později i výjevy z každodenního života. Nejvíce se tento způsob malby rozšířil v 18. století, kdy tyto obrázky zdobili boží muka, kaple, ale i běžná obydlí.

Muzeum ve Skutči se nalézá v domě čp. 364, v Rybičkově ulici, vedoucí z náměstí. Nalézt zde můžete trvalou expozici, věnující se obuvnictví a těžbě kamene, a také památník hudebního skladatele, Vítězslava Nováka, který v tomto domě dokonce žil. V současnosti zde, kromě expozice Podmalby na skle, probíhá výstava Brána recyklace. Více na muzeum.skutec.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.