Neděle, 1.10.2023
Ostatní volný časVěda a technikaVolný čas

Pokémon GO – tipy a triky

Pokémon GO - tipy a trikyZákladní informace o hře Pokémon GO jsme vám přinesli minule, dnes se zaměříme na několik skrytých triků a dáme vám několik tipů, které se vám při hraní budou rozhodně hodit.

1) Vypněte AR mód
AR (augmented reality) mód je zajímavý, ale na stranu druhou zcela zbytečný. Pokud jej používáte, tak si jen vybíjíte baterii svého telefonu. Navíc v AR módu je těžší Pokémona chytit, takže jej raději mějte vypnutý.

2) Točte Pokébalem
Když chytáte nějakého Pokémona, tak roztočte Pokébal a až poté jej hoďte (lehce do strany podle toho, jakým směrem točíte). Když Pokémona roztočeným Pokébalem chytíte, tak dostanete 10XP navíc.

3) Battery Saver
Hra Pokémon GO nabízí funkci Battery Saver. Ta, jak už název napovídá, šetří baterii telefonu, ale přináší i jinou výhodu. Funkci najdete v Nastavení, kam se dostane, když kliknete dole na Pokébal a poté vpravo nahoře na Settings. A jak funguje? Když máte funkci aktivovanou a telefon je v horizontální poloze, tak ztmavne displej. Díky tomu tak můžete dát i telefon do kapsy a nestane se vám, že byste na displeji na něco omylem ťukli. I když je Battery Saver aktivovaný, tak dostanete upozornění na nové Pokémony, Pokéstopy a budou se vám počítat nachozené kilometry.

4) Hoďte pokébal ve správnou chvíli
Než Pokébal hodíte, podržte na něm prst. Na Pokémonovi se ukáže oranžový, červený nebo zelený kruh, který se zmenšuje. Barva znamená, jak těžké je Pokémona chytit. Červený je nejtěžší a měli byste použít lepší Pokébal. Co už ale většina neví je, jak zmíněný kruh funguje. Když se totiž poté do kruhu Pokébalem trefíte a Pokémona chytíte, dostanete až 100 XP navíc. Pochopitelně čím menší kruh, tím více XP dostanete, tedy pokud se trefíte. Počet bonusových XP je následující:

Nice: 10 XP
Great: 50 XP
Excellent: 100 XP

6) Přímá evoluce Eevee
Pokémon Eevee se náhodně proměňuje v jednoho ze tří Pokémonů, a to v Jolteona, Vaporeon, Flareon. Pokud ale nechcete, aby byla evoluce náhodná a chcete si zvolit, stačí Eevee před evolucí přejmenovat a on se promění v to, co chcete. Jména pro jednotlivé Pokémony jsou následující:

Sparky => Jolteon
Rainer => Vaporeon
Pyro => Flareon

7) Lovte i v noci
Abyste měli některé Pokémony, musíte prostě vyrazit v noci ven a chodit. Někteří speciální Pokémoni se přes den prostě nikdy neukáží a jsou aktivní pouze v nočních hodinách.

8) Lístečky na mapě
Také vás zajímá, co znamenají ty poletující lístečky v některých bodech na mapě? Jde o místo, v jehož blízkosti by se mohl objevit lepší Pokémon, který není vidět na radaru. Je tu šance, že se na tomto místě nějaký objeví a je na vás, zda mu věnujete svůj čas nebo půjdete dál.

9) Bojujte se správným Pokémonem
Všichni Pokémoni mají určitý typ útoku a pokud chcete přebrat nějaký Gym, tak je dobré vědět, jakého Pokémona byste proti těm v Gymu měli použít. Níže najdete všechny typy Pokémonů a vedle nich i ty typy, se kterými byste měli proti nim bojovat. Věřte, že tohle pomáhá hodně.

Normal: Fighting
Fire: Water, Ground, Rock
Water: Electric, Grass
Electric: Ground
Grass: Fire, Ice, Poison, Flying, Bug
Ice: Fire, Fighting, Rock, Steel
Fighting: Flying, Psychic, Fairy
Poison: Ground, Psychic
Ground: Water, Grass, Ice
Flying: Electric, Ice, Rock
Psychic: Bug, Ghost
Bug: Fire, Flying, Rock
Rock: Water, Grass, Fighting, Ground, Steel
Ghost: Ghost
Dragon: Ice, Dragon, Fairy
Steel: Fire, Fighting, Ground
Fairy: Poison, Steel

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.