Popová legenda DURAN DURAN se vrací do Prahy

Duran DuranDo pražské O2 arény míří jedna z nejúspěšnějších anglických kapel a stálice popové scény. Ve středu 27. června 2012 zde vystoupí anglická skupina DURAN DURAN. V rámci svého All You Need Is Now World Tour 2012 zde představí své největšíhity i skladby ze stejnojmenného aktuálního alba. Fanoušci se tak mohou těšit nejen na nesmrtelné hity jako Wild Boys, Rio, Girls On Film, The Reflex, A View To A Kill, Notorious, Ordinary World ale i novinky jako Girl Panic! nebo All You Need Is Now.

Kapela vyjela na světové turné krátce po vydání svého nejnovějšího alba All You Need Is Now loni na jaře. Po odehrání několika koncertů v Evropě a Severní Americe zavítali členové kapely do Tichomoří, kde je v těchto dnech a týdnech čeká série koncertů v jihovýchodní Asii a Austrálii. Pro velký úspěch a úžasný ohlas od fanoušků se skupina na začátku léta vrátí do Evropy a tentokrát nemine ani Prahu.

Skupina Duran Duran vznikla v anglickém Birminghamu v roce 1978 kolem klávesisty Nicka Rhodese a basisty Johna Taylora. Příští dva roky pak byly ve znamení hledání stylu a optimální sestavy. K Duran Duran v této době přichází i zpěvák Simon Le Bon a bubeník Roger Taylor, čímž vykrystalizovalo kvarteto, které s drobnými změnami hraje dodnes. V tehdejším stylu kapely můžeme rozeznat vliv soudobých hudebních směrů, jako byly post punk či art pop Davida Bowieho. Směs těchto a mnoha dalších vlivů zabalená do líbivého melodického popového obalu je charakteristická i pro současnou tvorbu kapely.

Duran Duran

Název skupiny je odvozen od postavy padoucha z komiksu Barbarella, který se jmenoval Dr. Durand Durand. První album nazvané jednoduše Duran Duran, které znamenalo průnik do velkého hudebního světa, vydává skupina v roce 1981. Jen tohoto alba se prodalo na 2,5 mil. kusů. Celkem skupina vydala 13 studiových alb a prodala více jak 85 mil. hudebních nosičů. Duran Duran je rovněž držitelem řady prestižních hudebních ocenění, mj. získali dvakrát Brit Awards, dvakrát Grammy Awards a jednou MTV Video Music Award.

Jedním z klíčových faktorů úspěchu kapely bylo využití fenoménu MTV, který v první polovině osmdesátých let nabyl na síle. Důraz na vizuální stránku a výpravné klipy plné krásných žen se staly charakteristickým znakem prezentace skupiny. I proto nepřekvapí, že se v jejich nejnovějším videoklipu k písni Girl Panic! objeví hned pět supermodelek z devadesátých let – Eva Herzigová, Naomi Campbell, Cindy Crawford, Yasmin Le Bon a Helena Christensen.

Duran Duran

Spojení Duran Duran se světem filmu funguje skvěle a skladby Duran Duran tvoří hudební kulisu hned 68 filmovým či televizním titulům. Asi nejznámější filmovou skladbou skupiny je ústřední píseň A View To A Kill ke stejnojmenné bondovce. Podle posledních informací by kapela měla pracovat s producentem Markem Ronsonem, který produkoval její aktuální album All You Need Is Now, i na ústřední písni k připravované bondovce Skyfall.

Vstupenky na pražský koncert v cenách od 890 Kč jsou v prodeji na terminálech SAZKA od čtvrtka 15. března, od pátku 16. března do 25. června je možná i jejich rezervace na www.sazkaticket.cz. Variabilnost nastavení nejmodernější víceúčelové arény ve střední Evropě umožní přiblížit podium blíže k tribunám a zintenzivní tak kontakt kapely s fanoušky. Kvůli tomuto nastavení bude kapacita koncertu snížena na cca 7000 návštěvníků.

 

Kdy: 27. června 2012 od 20:00 hodin
Kde: O2 arena, Praha
Pořadatel: BESTSPORT a.s.
Ceny vstupenek:
   Plocha stání: 890 Kč
   1. patro sezení: 1 290 Kč
   2. – 4. patro: 790 Kč
   Vozíčkář (ZTP/P), průvodce: 890 Kč + 1 Kč

 

 

Více informací na stránkách pořadatele http://www.bestsport.cz
a na stránkách interpreta http://www.duranduran.com.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.