Neděle, 24.9.2023
Chrudim

Známe vítěze soutěže Školní časopis roku 2012 v Pardubickém kraji

Výhra pro náš portálChrudim –  Občanské sdružení Altus ocenilo ve čtvrtek 24. května 2012 v 9:30 hodin při chrudimské Bambiriádě v parku Na Střelnici nejlepší školní časopisy roku Pardubického kraje. Vyhodnotilo tak půlroční soutěž mezi školními redakcemi.

„Soutěž se nám osvědčuje, ale hlavně se zvyšuje úroveň školních časopisů. Osobně mám z letošních přihlášek a úrovní časopisů obrovskou radost,“ podotkl před vyhlášením vítězů její ředitel Roman Málek z Občanského sdružení Altus. Nad akcí převzal záštitu europoslanec Jan Březina a krajská radní Jana Pernicová.

„Školní časopisy jsou odrazem života žáků a jejich pedagogů, vyznačují se svojí originalitou, zábavností, mnohdy čtenáře poučí. Osobně jsem se v nich inspirovala několika zajímavými recepty,“ dodává s úsměvem Jana Pernicová.

U periodik rozdělených do několika kategorií dle věku žáků byly hodnoceny originalita obsahu, tematická pestrost, aktuálnost ve vztahu k místu, kde časopis vychází, prostor pro názory žáků, studentů a pedagogů, ale také originalita grafického zpracování, původní fotografie či kresby. Ceny byly uděleny zvlášť za titulní stranu časopisu, grafické zpracování, autorský podíl a obsahovou kvalitu.

Vítězové soutěže Školní časopis roku 2012

Součástí letošního ročníku byl seminář na téma Média, tisk a propagace, v jehož rámci se uskutečnila i návštěva žáků v redakcích tištěných periodik a rádia. Vítěz dané kategorie a oblasti má právo prezentovat se jako „Školní časopis Pardubického kraje roku 2012“ v šestém ročníku celorepublikové soutěže školních časopisů a novin.

A jak dopadla naše redakce? Již podruhé se nám podařilo zvítězit v kategorii webové časopisy a noviny a postupujeme tak do celorepublikového kola, kde bychom se rádi dostali do první trojky, jako tomu bylo v loňském roce.

1. místo pro naši redakci

 

Kategorie 1. stupeň:

  1. Školní noviny (ZŠ a MŠ Ostřetín u Holic)

Kategorie 1. a 2. stupeň

  1. Třesk (Školní klub Masarykova základní škola Morašice u Litomyšl 

Kategorie 2. stupeň

  1. ŠOTEK (ZŠ Proseč) 

Kategorie středoškoláci

  1. Gymplák (Gymnázium Ústí nad Orlicí)

Kategorie webové časopisy a noviny

  1. CHRUDIMKA.CZ

Cena za obsah: Třesk

Cena za titulku: ChrastPark

Cena za grafiku: Třesk

Mimořádná cena poroty: Zámeček (protože se věnuje speciální cílové skupině)

Cena poroty za mezinárodní spolupráci: My School Yesterday and Today (ZŠ Hrochův Týnec)

Cena poroty za originální rubriky: Hrošíkovy hrochoviny (ZŠ Hrochův Týnec)

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.