Potřinácté se vrací podzimní koncerty do Herálce

heralec_podzim2012V sobotu 29. září 2012 odstartuje již potřinácté podzimní série zábav a koncertů ve vyhlášeném kulturním domě v obci Herálec u Žďáru nad Sázavou. Pořadatelé připravili několik tradičních zábav spojených s vinobraním nebo čertovskou nadílkou a především čtyři koncerty, které na Vysočinu přivezou jména jako Mandrage či Harlej.

První podzimní akcí bude jako každý rok vystoupení pardubické bigbeatové skupiny Mogul, jejíž repertoár je postavený na coverech známých zahraničních hitů od Judas Priest, Heloween nebo Bon Jovi. Na tuto klasickou otevíračku naváže tradiční událost Vinobraní.

V sobotu 13. října se Herálec za doprovodu kapely Normal 03 pomyslně přesune do moravských vinařských oblastí a sál se změní na vinohrad, ze kterého si při troše šikovnosti budete moci utrhnout svůj hrozínek vína. Pokud však budete mít smůlu, skončíte jako každý chycený lupič v base, kde poteče víno proudem. Jedinečná atmosféra láká do Herálce stovky lidí a už druhým rokem bylo Vinobraní vyprodané.

Termín 27. října se objevil v diáři aktuálně nejpopulárnější české poprockové skupiny – Mandrage. Ti vyrazili se svými hity jako Františkovy lázně, Hledá se žena nebo Šrouby a matice na druhou polovinu úspěšného turné a samozřejmě Herálec v jejich zastávkách nesmí chybět.

Dalším koncert bude spojený s křtem nové desky. 10. listopadu do Herálce zavítají již poněkolikáté UDG, kteří zde představí nové písně z desky Akrobat a zároveň přivezou další dvě zajímavé kapely, Rybičky 48 a Nebe.

Na herálecké posvícení o 14 dní později budou kulturákem znít nesmrtelné rockové hitovky jako Svařák, Pověste ho vejš, Z cuby kiwi, Zemětřesení a mnoho dalších z repertoáru oblíbené kapely Harlej.

A pak přijde čas na další tradiční zábavu. 1. prosince se KD změní na peklo, do kterého budou mít všichni čerti, Mikulášové a andělé vstup zdarma. Těšte se na dekorace, kostýmy, speciální drinky v pekle, čertovský pivní speciál a mnoho dalších překvapení.

Předvánoční shon zpříjemní další z oblíbených dvojkoncertů. Spojení punkrocku a ska nabídnou pardubická Vypsaná Fixa a skáčková legenda Sto Zvířat. Ti kromě svých hitů Nikdy nic nebylo či Škola přivezou také čerstvé novinky z alba Hraju na klavír v bordelu.

Podzimní sérii koncertů uzavře akce s více než desetiletou tradicí – Štěpánká zábava s Normal 03.

Program podzim 2012 (13 let koncertů v KD Herálec)
29.09. Mogul Rock
13.10. Vinobraní (Normal 03)
27.10. Mandrage
10.11. UDG + Rybičky 48 + Nebe
24.11. Harlej
01.12. Mikulášská zábava (Normal 03)
15.12. Vypsaná Fixa + Sto Zvířat
25.12. Štěpánská zábava (Normal 03)

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.