Úterý, 6.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Pozvání na osobní setkání s Jussi Valtonenem

V rámci festivalu Dny Severu 2018 navštíví Českou a Slovenskou republiku finský spisovatel a neurovědec Jussi Valtonen. Jedná se o autora románu Oni nevědí, co činí, jehož recenzi najdete na našich stránkách. Toto dílo bylo oceněno prestižní literární cenou Finlandia a dosud se dočkalo překladu do devíti jazyků (mezi nimi i jazyk český).

Autogramiáda Jussi ValtonenS autorem se můžete setkat na následujících místech:

  • 29. 10. v Bratislavě na besedě v knihkupectví Martinus (Obchodná) od 18 hodin;
  • 30. 10. v Brně na autogramiádě v Knihy Dobrovský (Joštova) od 17 hodin a na besedě v MZK od 18 hodin;
  • 1. 11. v Praze na autogramiádě v Paláci knih Neoluxor (Václavské nám.) od 17 hodin;
  • 1. 11. v Praze na besedě v DOXu od 19 hodin.

Besedou vás provede nejen Jussi Valtonen, ale ve vzducholodi Gulliver se setkáte i s výtvarnicí Markétou Baňkovou. Diskutovat se bude o zajímavých tématech, jimiž se nejen kniha Oni nevědí, co činí zabývá.

Chcete-li se o této akci dozvědět více, můžete se podívat na stránky Skandinávského domu. Pokud vás pozvánka zaujala, určitě ji neváhejte využít, je to jedinečná příležitost, jak se s autorem setkat osobně.

Díky patří nakladatelství LEDA, jež se zasloužilo o vydání Valtonenovy knihy v českém jazyce.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Ivana Pásková

Mou láskou jsou knihy, ty mě nikdy nezklamou. Čím víc jich přečtu, tím více životů a dobrodružství prožiju. (www.iwikovaknihovna.cz)