Pozvánka na autogramiády Cimrmanů

Divadlo Járy Cimrmana - divadlo, které se proslaviloPrávě dnes, 20. října 2014, vychází v nakladatelství CPress jedinečná publikace Divadlo Járy Cimrmana – divadlo, které se proslavilo autorů Zdeňka Svěráka, Ladislava Smoljaka a Jaroslava Weigela. Společně s herci Žižkovského divadla Járy Cimrmana jsme pro vás připravili autogramiády, na které vás srdečně zveme.

29. 10. v 16:30 křest knihy v Žižkovském divadle Járy Cimrmana, Štítného 5, PRAHA

Knihu pokřtí sami herci Divadla Járy Cimrmana: Miloň Čepelka, Bořivoj Penc, Petr Brukner, Jan Hraběta, Genadij Rumlena, Marek Šimon, Václav Kotek, Zdeněk Škrdlant, Robert Bárta a další.

5. 11. v 16:30 Štúdio L+S, Námestie 1. Mája 5, BRATISLAVA

7. 11. v 16:00 Knihkupectví Knihy Dobrovský, Joštova 6, BRNO

Tato výjimečná publikace je dosud nejobsáhlejším průvodcem po neobyčejně plodné, letos již šestačtyřicetileté historii českého národního pokladu – Divadla Járy Cimrmana. Na 64 stranách exkluzivní obrazové knihy vás čeká obsáhlá exkurze dějinami divadla, které se nakonec proslavilo, navzdory všem peripetiím a nepřízním režimu, času i osudu.

Publikaci doplňuje více než 30 jedinečných dobových dokumentů, z nichž některé se tu svého zveřejnění dočkaly poprvé. V knize najdete např. původní protokol o vzniku Divadla Járy Cimrmana, obal první vydané desky Divadla Járy Cimrmana – Dlouhý, Široký a Krátkozraký, autentické návrhy scény a kostýmů pro hru Lijavec v kresbě J. Weigela… a mnohem více.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.