Pondělí, 11.12.2023
HudbaKultura

Prague Sounds Good! Festival posílí slovenská kapela PERSONA GRATA

PERSONA GRATA, foto: Ivana OsuskaPořadatelé festivalu Prague Sounds Good!, který 28. června 2015 promění pražskou O2 arenu v přehlídku rockových gigantů, rozšiřuje seznam účinkujících. K hlavním hvězdám večera Dream Theater a bývalým členům Thin Lizzy vystupujícím nyní pod názvem Black Star Riders přibude i slovenská skupina s mezinárodním renomé Persona Grata.

Persona Grata je progresivně rocková formace, které se jako jedné z mála východoevropských kapel podařilo prorazit nejen na koncertní pódia v sousedních zemích, ale také např. ve Spojených Státech.

K čemu jiným kapelám nestačí ani deset alb, toho Persona Grata dosáhla s deskou jedinou! Její debut z roku 2013 Reaching Places High Above, při jehož recenzích nejen tuzemská ale i zahraniční média nešetřila chválou, byl nominován na “album roku” v kategorii Hard and Heavy na Radiohead Awards slovenského rádia FM a následně jej v té samé kategorii nominovala asociace ZAI (Zväz autorov a interpretov), která rovněž hodnotila skupinu samotnou jako “objev roku”.  Vloni tito Bratislavané absolvovali úspěšné turné s venezuelským kytarových virtuózem a designérem speciální 14ti strunné kytary – Felixem Martinem.  Absolvent Berklee School of Music spojil své síly s kapelou Persona Grata na osmi koncertech v České republice a na Slovensku. 

Signfikantní zvuk Persona Grata a její originální pojetí progresivního rocku učarovalo pak i samotnému Miku Portnoyovi z Dream Theater natolik, že skupinu vloni pozval do Spojených Států na nejprestižnější progresivní festival Progressive Nation at Sea. 

Letos v červnu v Praze se však Persona Grata a Dream Theater sejdou poprvé na jednom pódiu, kde se obě kapely budou střídat ještě s Black Star Riders. 

Je to pro nás nesmírná čest a zároveň respekt zahrát si na jedno pódiu s takovou legendou progresivního rocku, jakou jsou Dream Theater. Jsou to právě oni, díky kterým jsme si zvolili tento žánr. Jsou naší velkou inspirací a vzorem a věříme, že na tomto koncertě dokážeme ze sebe dostat maximum, abychom oslovili i ty nejnáročnější fanoušky hudby,” říká Martin Stavrovský – frontman Persona Grata.

Více o Prague Sounds Good! Festivalu na FB profilu.

Více o Persona Grata na www.personagrata.sk

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.