Neděle, 24.9.2023
HudbaKultura

Praha zažije velkolepý mejdan ve stylu 90. let

Praha zažije velkolepý mejdan ve stylu 90. let20. března 2015 zažije Praha návrat do devadesátých let ve velkém stylu! V novém multifunkčním prostoru s unikátní akustikou a moderním designem, tedy ve Foru Karlín, se uskuteční mejdan roku za účasti velkých světových hvězd, které v té době vládly hitparádám a jejichž jména znal snad každý, kdo v té době poslouchal populární hudbu, která opanovala tehdejší diskotéky, tedy EURODANCE!

A kdo tedy v Praze naživo vystoupí v unikátním koncertním bloku a na následné diskotéce?

2 UNLIMITED
Eurodance skupina založená v roce 1991. Skupinu tvořilo nizozemské pěvecké duo, rapper Ray Slijngaard (nar. 1971) a zpěvačka Anita Doth (nar. 1971). Během prvních pěti let dosáhli výrazných úspěchů, měli šestnáct hitů jako například „No Limit“, „Tribal Dance“, „The Real Thing“ nebo „Get Ready For This“. Celosvětově prodali přes 18 miliónů alb. Skupina se rozpadla roku 1996. V dubnu 2009 společně vystoupili po třinácti letech původní členové Ray a Anita na koncertu “I Love The 90s” v belgickém Hasseltu. Po pozitivní přijetí fanoušky začali vydávat nové skladby a vystupovat pod jménem Ray a Anita. Po vleklých tahanicích o původní název mohou Ray a Anita nyní vystupovat po letech opět jako 2 Unlimited a konečně přijíždí se svojí show plných hitů i do Prahy!

CULTURE BEAT
Culture Beat je německý eurodance projekt založený v roce 1989. Největší úspěch toto duo zaznamenalo v roce 1993, kdy je na první místa hitparád 13-ti evropských zemí vynesl hit “Mr. Vain”, který je dnes považován za eurodance klasiku. Stejně úspěšné bylo i album “Serenity” s dalšími hity “Got To Get It” a “Anything”. Toto album mnozí odborníci hodnotí jako milník v historii taneční hudby. Následovalo druhé album nabité hity s titiulní písní “Iside Out” a “Crying In The Rain”. Všechny tyto hity a mnohé další máte teď možnost slyšet live.

HADDAWAY
Alexander Nestor Haddaway, více známý pod svým uměleckým jménem Haddaway je trinidadský zpěvák. Svoji celosvětově úspěšnou kariéru započal v roce 1993 hitem “What Is Love”, která se stala jednou z nejznámějších eurodance písní na světe. Tato skladba okupovovala první místa hitparád nejen v Evropě, ale dobila i Ameriku. Drží si 62.příčku jako nejprodávanější singl v historii. Jeho ostatní hity jako Life, I Miss You, Rock My Heart, Fly Away se v hitparádě umístily v TOP 10. I on se naživo představí v březnu v Praze!

TWENTY 4 SEVEN
Jeden z prvních populárních Eurodance projektů, který vznikl na přelomu 80. a 90.let. Nejúspěšnějšího období se dočkal až po odchodu Captain Holywooda, který si založil vlastní, také poměrně úspěšný Eurodance projekt. Zlomovým byl rok 1993, kdy natočili desku Slave To The Music a vyslali do éteru stejnojmený singl, který bodoval v žebříčcích evropských hitparád. Twenty 4 Seven fungovali v té době jako duo ve složení Nancy Coolen a Stay-C Seedorf. I jejich další hity jako Is It Love?, Take Me Away a Leave Them Alone se staly hity a vy máte jedinečnou příležitost si je nyní připomenout live.

Domácí scénu na tomto unikátním koncertu a následném “mejdanu” zastoupí zpěvačka VERONA. Za mixážní pult se ihned po koncertu postaví LEOŠ MAREŠ, který navíc bude celý večer moderovat. Zdárně mu bude za DJským pultem sekundovat I jeho rozhlasový kolega PAVEL CEJNAR.

Sobota 20. března 2015, 19:00 start, 4:00 konec
Forum Karlín, Pernerova 53, Praha 8
Účinkující: 2 UNLIMITED, CULTURE BEAT, HADDAWAY, TWENTY 4 SEVEN, VERONA,
                    Leoš Mareš, Pavel Cejnar

Více informací na www.btlagency.cz.

Vstupenky exkluzivně v síti Ticketstream www.ticketstream.cz od 10. 11. 2014.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.