Španělský Manolito Brejloun konkuruje Mikulášovým patáliím?

Španělský manolito konkuruje Mikulášovým patáliím?Spousta z nás určitě četla Mikulášovy patálie a ti co ne, o nich alespoň slyšeli, ale co nový španělský Manolito Brejloun? Pojďme se na něj podívat z blízka…

Desetiletý chlapec se jménem Manolito Garcia Moreno, jež ztvárnila ve svém díle španělská spisovatelka Elvira Lindo Vás během čtení knihy provede deseti příběhy z jeho života, které někomu přijdou naprosto normální, běžné, ale díky jeho prořízlé puse Vás vtáhne do děje, že se od knihy nebudete moci odtrhnout.

Chlapec Manolito mnohdy a většinou nazývaný Manolito Brejloun, protože už od svých 5 let nosí dioptrické brýle, žije ve čtvrti Carabanchel v Madridu spolu s rodiči, dědečkem Nicolásem, který je na prostatu a mladším bráškou o kterém nemluví jinak než jako o Blbečkovi. Důvod této „přezdívky“ se ale dozvíte pouze pokud si knihu přečtete.

Jak už jsem zmínila, je mu pouze deset let a tak je jeho pohled na svět vcelku naivní a má radost z každéŠpanělský manolito konkuruje Mikulášovým patáliím? maličkosti a dokáže si užít věci, které přijdou spoustě lidem stereotypní jako třeba jízda metrem či návštěva psychologa, která je v jiných státech naprosto běžná už od základních škol. Zdá se, že je tedy celá kniha o „ničem“, ale tím, že je Manolito dosti naivní a velice rád vypráví o svém životě je kniha velice čtivá a vtáhne vás do děje během malé chvíle. A pohltí vás natolik, že vaše tempo čtení bude tak rychlé jako když Manolito vypráví.

Knihu bych doporučila především klukům ve věku deset let, ale jsem si jista, že se bude líbit i holkám či jejich rodičům.

Ukázka z knihy:
Jak už jsem řekl, když jsem potrestanej, chodím sem a tam k barový skříňce a dám si hrst sušenek, další křupinek a pak cukrovejch mandlí. Takže, když mě potrestají víc než jeden den, totálně se nafouknu, mám klasický ucpání tlustýho střeva a máma vykládá doktorovi:
„Tomu dítěti to jídlo nejde ven ani vrchem, ani spodem.“
Když máma říká vrchem, myslí tím pusu, a když spodem, myslí tím zadek. Máma mluví před doktorem o mým zadku, jako by to bylo téma, který by ho nějak extra zajímalo. Když máma říká to „spodem“, nevím kam s očima, myslím, že doktorovi je to taky blbý. Se mu nedivím, já bejt doktorem, kterej prohlíží nějaký cizí dítě, tak by mě dvakrát nebralo, kdyby mi jeho máma začala vykládat o jeho zadku.
Každopádně, občas to nedojde do týhle fáze. Ale můžu tě ujistit, že trest ze mě dělá toho největšího otrapu v naší čtvrti na celým světě. (str. 86 – Paquito Medina není z tohohle světa)

 

Název knihy:            Manolito Brejloun
Autor:                         Elvira Lindo
Rok vydání:              2014
Počet stran:              208
Vazba:                       měkká
Jazyk:                        čeština
Formát:                     130×200 mm
EAN:                         9788073902193
ISBN:                        978-80-7390-219-3

E-shop:                    http://www.knihyomega.cz/eshop-manuelek-brejloun.html

Oficiální stránky Manolita Brejlouna ve Španělsku – 
www.elviralindo.com

elvira-lindo

Elvira Lindo vystudovala v Madridu žurnalistiku. Později pracovala v rozhlase i televizi jako hlasatelka, herečka a také jako autorka scénářů. Dnes z New Yorku pravidelně spolupracuje s nejvýznamnějším španělským deníkem El País. Svět ji zná hlavně jako autorku dětských příběhů o Manolito Brejlounovi, které byly vydány již ve více než dvaceti zemích a dočkaly se i seriálového a filmového zpracování. Kromě Manolita, dětské série o velmi zlobivé holčičce Olivii a několika dalších příběhů pro malé čtenáře, napsala i pět románů pro dospělé.

  

 

 

 

OmegaNakladatelství Omega se zabývá především vydáváním klasické české a světové literatury s novými obálkami. Chce vyjít vstříc hlavně čtenářům, kteří marně shání svého oblíbeného spisovatele a nedaří se jim ho nikde sehnat. Také vychází vstříc zejména studentům, kteří potřebují klasickou četbu do školy za velmi příjemné ceny. Spektrum titulů postupně rozšiřuje o další témata, a také se věnuje i novým autorům a knihám, které dosud u nás nevyšli. V budoucnu plánuje publikovat i překlady z angličtiny, francouzštiny, ruštiny, němčiny či španělštiny.

Nakladatelství spolupracujeme s renomovanými autory, překladateli, výtvarníky a mnoha externisty různého zaměření. Mezi jeho knihami si vybere každý čtenář podle svého gusta — vydává publikace v pestré škále edičních řad.

V edici Beletrie vycházejí knihy českých i světových autorů, mezi nimiž najdete napínavé historické příběhy, ale také díla se společensky závažnou tematikou.

Specialitou mezi edicemi je regionální literatura — zde se věnuje legendám k daným městům z celé České republiky. Speciálně se zabývá vydáváním knih o Brně, hradu Špilberku, legendám brněnského podzemí nebo slavné brněnské hantýrce ,,Hantec“.

Se známými osobnostmi se seznámíte také, ať už je to eroticko-psychologický román TROJKA známého moderátora, novináře a zpívajícího spisovatele Richarda Sachera. Tak jsou v přípravě další knihy se známými osobnostmi českého showbyznysu.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.