Pokud hledáte člověka, který změní váš život, podívejte se do zrcadla…

„Ahoj, já jsem Mel Robbinsová. Jsem tu, abych vám ukázala, jak si změnit život tím nejjednodušším způsobem. Kdo umí napočítat do pěti, může rovnou začít…, píše autorka na zadní obálce této knihy. A slibuje, že můžete mít všechno, co jste si kdy přáli…

Při četbě textu se totiž naučíte, jak se efektivně rozhodovat v různých oblastech běžného života. Už jako malí dostáváme od rodičů různé rady, jak se chovat a jak být lepší. To pokračuje i ve škole a v zaměstnání. Podle autorky je však klíč úspěchu v tom, jak ke správnému rozhodnutí v určitém okamžiku motivovat především sami sebe. Na základě skutečných událostí a příběhů a také slavných momentů z historie získáte návod na to, kterým směrem se v různých situacích vydat.

Pravidlo 5 vteřinUkázky z knihy:

„Odvaha je schopnost dělat věci, které nám připadají těžké, děsivé nebo ve kterých si nejsme jistí.

Nenáleží jen několika málo vyvoleným. 

Odvaha je právo, se kterým se rodíme. Má ji v sobě každý z nás. A odvaha čeká, až ji objevíme.

Jeden okamžik odvahy vám může změnit den. Jeden den může změnit váš život.

A jeden život může změnit svět.

To je skutečná síla odvahy; odhaluje vás. Odhaluje vaši nejlepší možnou verzi.

Objevte svou odvahu, a budete schopní vykonat a zažít všechno, o čem sníte.

Ano, můžete dokonce změnit svět.

 

„Pravidlo pěti vteřin jsem vytvořila v době, kdy se mi v životě všechno hroutilo. A tím myslím opravdu všechno: v rozkladu bylo manželství, finanční situace, kariéra i sebevědomí.

Moje problémy se zdály tak velké, že mě každé ráno stálo nesmírné úsilí vůbec vstát z postele. Tak vlastně pravidlo vzniklo – vymyslela jsem ho, aby mi pomohlo překonat zlozvyk posunovat na budíku čas buzení.

Když jsem pravidlo před sedmi lety použila poprvé, přišlo mi to hloupé. Vůbec jsem netušila, že jsem vytvořila mocnou metakognitivní techniku, která v mém životě změní naprosto vše, mou práci i to, jak vnímám sama sebe.

Je až neuvěřitelné, co se mi stalo od chvíle, kdy jsem pravidlo pěti vteřin a sílu bleskového rozhodnutí objevila. Nejen že jsem se probudila – já jsem zatřásla celým svým životem. Použila jsem tento nástroj, abych nad vším převzala kontrolu a zlepšila to, od svého sebevědomí po finanční zajištění, od manželství po kariéru a od své výkonnosti k rodičovství.

Neproplacené šeky jsem vyměnila za sedmiciferný stav na kontě v bance a hádky s manželem za oslavu dvaceti let od naší svatby. Zbavila jsem se vlastní úzkosti, vybudovala a prodala dvě malé firmy, nechala jsem se najmout do týmu v CNN a podle časopisu Success v současné době patřím mezi nejvíce vyhledávané řečníky na světě. Ještě nikdy jsem se necítila tak šťastná a svobodná. Ještě nikdy jsem tak intenzivně necítila, že mám vše pod kontrolou. Ničeho z toho bych bez tohoto pravidla nedosáhla.


Mel Robbinsová (*1967) je celosvětově známá koučka, televizní moderátorka a blogerka. Je jednou z nejsledovanějších spisovatelek v žánru motivační literatury. Je také velmi aktivní na sociálních sítích, kde ji sledují statisíce fanoušků.

 

 

Název knihy Pravidlo pěti vteřin
AutorMel Robbins
ŽánrLiteratura naučná,
Osobní rozvoj a styl,
Psychologie a pedagogika
  
Nakladatelství Pragma
Rok vydání2020
Počet stran256
ISBN978-80-242-6656-5
  
Nákup knihy www.knizniklub.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

Pragma

Nakladatelství PRAGMA je součástí nejsilnější a největší firmy podnikající v rámci knižního trhu v České republice – Euromedia Group, a. s.

Knižní tituly nakladatelství nabízejí poučení a inspiraci. Ezoterické tituly od andělů po feng-šuej, motivační literatura, tituly zaměřené na téma osobního růstu, vztahů, rodinných konstelací, organizace času a zvládání životních situací, duchovní literatura, inspirativní lidské osudy, tajemné a záhadné příběhy.

www.pragma.czPalmknihy

PalmKnihy jsou největším a nejstarším obchodem s elektronickými knihami v České republice. Téměř dvanáct tisíc titulů od více než šest seti nakladatelství doplňuje také široká nabídka audioknih. Přehledný a intuitivní eshop umožňuje okamžitý a jednoduchý nákup e-knih, které můžete začít číst ještě dnes. Dostupnost všech formátů e-knih zajišťuje podporu všem zařízením, od čteček až po počítače nebo mobily. Na Palmknihách navíc najdete i stovky titulů zcela zdarma. Široký záběr slevových akcí učiní každou e-knihu dostupnou, díky předprodejům pak první stránky novinek ochutnáte mnohem dřív, než se kniha objeví na pultech.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a nezlobí! www.FotoZajda.cz