Pátek, 8.12.2023
HudbaKultura

Pražský koncert Pet Shop Boys se odkládá na červen příštího roku

Z důvodů koronavirové pandemie se odkládá i vyprodaný pražský koncert Pet Shop Boys. Populární britské duo vystoupí se svými největšími hity ve Foru Karlín 8. června 2021.

Vstupenky zakoupené na původní datum (13.května) zůstávají v platnosti,” oznámil za pořádající agenturu 369 s.r.o. David Procházka.

Neil Tennant a Chris Lowe alias Pet Shop Boys jsou nejúspěšnějším duem v britské hudební historii. Od podpisu smlouvy s nahrávací společností Parlophone Records v roce 1985 natočili dvaačtyřicet TOP 30 hitů, z nichž dvaadvacet skladeb se dostalo mezi první desítku a čtyři dosáhly až na samý vrchol britských žebříčků. Všechna jejich studiová alba bodovala v první desítce ve Velké Británii, jejich letošní čtrnácté album Hotspot nevyjímaje. To v Anglii stanulo na třetím místě a v hitparádě časopisu Billboard v kategorii Top Dance/Electronic Albums dosáhlo až na prvenství.

Během své více než třicetileté koncertní kariéry Pet Shop Boys odehráli celkově na sedmset show, vystoupili ve třiašedesáti zemích a na všech nejprestižnějších hudebních festivalech na planetě jako Glastonbury, Rock in Rio, Coachella nebo Roskilde. Především ale povýšili běžné koncerty na mimořádný audio-vizuální zážitek. „Jejich kariéra neustále dokazuje, že populární hudba a umění nemusí vedle sebe působit izolovaně, ale naopak se doplňovat a společně vytvářet nové umělecké formy“, zhodnotil současné turné Pet Shop Boys britský deník The Independent. A Daily Telegraph nezůstává v opěvné kritice pozadu: „Jejich show je kombinací kvalitního umění, klubové kultury, divadla, kina, politické satiry a úchvatné laserové show.

V Praze skupina vystoupí v rámci turné Dreamworld: The Greatest Hits, které (jak již název napovídá) nabízí největší hity Pet Shop Boys, se kterými se duo vydává na turné poprvé ve své kariéře.

Více na petshopboys.co.uk a listocheck.cz

 

Pet Shop Boys event cover 2021

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje. Sociální sítě -> /ExRusikk