Pátek, 24.5.2024
HudbaKultura

Přehrady Fest se v roce 2022 rozroste o další zastávky

Za okny sice ještě stále panuje zima, ale program zbrusu nového ročníku sluncem zalitého Přehrady Festu se již chystá a jedno je jisté – rok 2022 bude pořádně našlapaný. K břehům českých vodních nádrží přivezou své největší hity stálice festivalu jako Mirai, Pokáč, UDG nebo Jelen a nově třeba Mňága a Žďorp. Úspěšný rodinný festival se rozroste o dvě nové lokace i doprovodný program nabitý vodními sporty. Chybět nebude ani zábava pro nejmenší – oblíbená Pigyáda.

Ani v roce 2022 nebude na českých přehradách nouze o pořádnou nálož muziky a letní zábavy pro celou rodinu. Pátý ročník Přehrady Festu bude navíc k vidění místo loňských dvou, hned na čtyřech místech. Vedle dnes již tradičních zastávek festivalu na Seči a Vranově budou moci návštěvníci nově zamířit také do Veselských pískoven ve Veselí nad Lužnicí a na úpatí malebné Drahanské vrchoviny – do Plumlova. „Vloni jsme stejně jako většina pořadatelů stáli před rozhodnutím, zda kvůli limitům vyplývajícím z protiepidemických opatření festival vůbec realizovat. Nakonec jsme se rozhodli do toho jít a jak se ukázalo, bylo to rozhodnutí správné. Lidé nám ještě několik týdnů po skončení píšou s poděkováním za báječné chvíle na Přehradách, navíc jsme byli jeden z mála festivalů, který v roce 2021 navzdory všem omezením proběhl,” popisuje ročník 2021 za pořadatele Tomáš Staněk. “Letos neváháme ani minutu a připravujeme program, který bude na zážitky ještě bohatší,” dodává Staněk.“ dodává.

Festival odstartuje na břehu Podhradského rybníka v Plumlově v termínu 8. – 9. 7.. Přehradu Vranov čeká dvoudenní hudební maraton 29. – 30. 7. 2022, Seč pak v druhé polovině prázdnin od 5. – 6. 8. 2022. Veselské pískovny budou 13. 8. hostit jednodenní akci.

 

Přehrady Fest 2022

 

Pátý ročník přivítá na své stagi poprvé kapelu Mňága a Žďorp a chybět nebudou další zvučná jména. Návštěvníci se mohou těšit na skupiny Mirai, Jelen, UDG nebo Atmo music. Se svými hity se vytasí také Pokáč, Pekař, Jakub Děkan, Vojtaano, Renne Dang nebo No Heroes.

Bohatý doprovodný program pro celé rodiny je už tradiční součástí Přehrady Fest a bude to tak v i roce 2022. I letos se děti mohou těšit na oblíbenou Pigyádu. Na své si přijdou i rodiče, protože vodní prostředí nabízí pestrou nabídku vodních aktivit. Například na Seči si mohou vyzkoušet bungee running, kinball, spikeball nebo crossnet.

Pořadatelům akce záleží také na přírodě, a proto Přehrady Fest podporuje třídění odpadu. Ve všech  areálech návštěvníci najdou barevné koše na plastový, kovový, papírový a směsný odpad. Návštěvníci rovněž nemusí své vstupenky tisknout, postačí ukázat je na displeji svých chytrých telefonů. Pomocí QR kódu je pak možné načíst program i nejrůznější informace k festivalu.

Předprodej vstupenek xticket.cz/turne/31-prehrady-fest.

 

 

Kdy 5. – 6. srpna 2022
Kde  Seč 

 

Přehrady Fest 2022 Seč

 

prehradyfest.cz
FB: @prehradyfest  | IG: prehrady_fest

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.