Prešov a Chrudim spojí v roce 2012 společná akce: Bambiriáda

Návštěva z Prešovského krajePardubický kraj – koncem května pobývala v Pardubickém partnerském kraji čtyřčlenná mládežnická delegace reprezentována Radou mládeže Prešovského kraje. Na programu kromě řady oficiálních jednání byl i zajímavý program.

 

„Čtyři dny návštěvy byly velmi bohaté. Mladí lidé z Prešovského kraje si prohlédli nízkoprahová zařízení v Pardubicích a v Chrudimi, zavítali do Spolkového domu a Domu dětí a mládeže v Chrudimi, prohlédli si rekreační lesy Podhůra či kostel Nanebevzetí Panny Marie. Obdivovali ale i krásy města Chrudim a Pardubic,“ přibližuje část programu projektový manažer Občanského sdružení Altus Roman Málek. Mladí lidé z Prešovského kraje zase uspořádali Živé knihy na chrudimské zemědělské škole.

Návštěva z Prešovského kraje

 

Ľubos Marcinek předseda Rady mládeže Prešovského kraje a koordinátor Mládežnického parlamentu Prešova při společném programu ve střední zemědělské škole při aktivitě Živé knihy.

 

Návštěva z Prešovského kraje

Milan Štorek (druhý zleva) z občanského sdružení Šance pro Tebe představuje nízkoprahový klub Kopetina v chrudimské Revoluční ulici

 

Samotný zábavný program byl i doplněn o setkání s osobnostmi politického, ale i spolkového života. „Delegaci přijala radní pro školství Jana Pernicová, kde se podařilo podnítit společné projekty do budoucna. Osobní setkání proběhlo i s vicehejtmanem Pardubického kraje Romanem Línkem či radním Pavlem Šotolou při Bambiriádě,“ doplnil předseda Občanského sdružení Altus a hlavní organizátor Bambiriády Martin Benák.

 

Návštěva z Prešovského kraje

Oficiální přijetí na Pardubickém kraji radní pro školství Janou Pernicovou (vpravo)

 

Návštěva z Prešovského kraje

Radní Pardubického kraje Pavel Šotola při rozhovoru s delegací vzpomněl na Evropský rok dobrovolnictví a možnosti další spolupráce.

 

Do Chrudimi zavítal i přes svůj vytížený program předseda České rady dětí a mládeže Aleš Sedláček. Ten kromě jednání o činnosti krajských rad či projektech ministerstva jednal také o další možné spolupráci. Ten také přivezl letáky ve slovenštině, které se věnují cestovnímu ruchu na Chrudimsku – Hlinecku.

Návštěva z Prešovského kraje

Společná slavnostní večeře s předsedou České rady dětí a mládeže Alešem Sedláčkem (vpravo) a rozpravy na téma financování volného času dětí a mládeže u nás a na Slovensku.

 

„Za největší přínos beru hned několik skutečností. První je prohloubení spolupráce mezi mládežnickými organizacemi, které by mohlo příští rok nabídnout mladým výměnné pobyty. V druhé řadě i skutečnost, že mladí slovenští přátelé chtějí zorganizovat Bambiriádu u nich,“ shrnul Málek.

Návštěva z Prešovského kraje

 

Delegace na návštěva Bambiriády jednala s mnoha sdruženími. Na snímku při diskusí se zástupci Pionýra.

 

Spolupráce Občanského sdružení Altus začala již v roce 2005, kdy sdružení vyslalo dobrovolníky na pomoc Tatrám. Aktivity probíhají díky podpoře Pardubického kraje.

 

Návštěva z Prešovského kraje

 

Delegace při večerní návštěvě Rekreačních lesů na Podhůře se podívala i z Báry. Zleva: Dominik Šromovský- líder Mládežníckeho parlamentu Popradu, Ľubos Marcinek – predseda Rady mládeže Prešovského krajaa koordinátor Mládežnického parlamentu Prešova, Roman Málek – projektový manažer Občanského sdružení Altus, Lucia Kažimírová – predsedníčka Mládežnického parlamentu Prešova a prvá mládežnícka ombudsmanka na Slovensku a Denisa Mihoková – líderka Mládežníckeho parlamentu Bardejova.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.