Přijde o víkendu restart nejvyšší fotbalové a hokejové soutěže?

Sportovní fanoušci a nadšenci jsou po dlouhé době plní optimismu. Poté, co vláda v úterý povolila návrat profesionálů k činnosti, zažádali představitelé fotbalové FORTUNA:LIGY a hokejové Tipsport extraligy o restart svých soutěží.

O výjimce se hovořilo již dlouho, ale vše zkomplikovala výměna ministra zdravotnictví. Nakonec se ale sportovci přece jen dočkali. V úterý udělila vláda výjimku profesionálním sportovcům a ti tak opět mohou trénovat ve skupinách i v uzavřených prostorech. Výjimka také počítá s obnovením nejvyšších tuzemských soutěží, ovšem za velice přísných hygienických opatření. Ve středu zažádali představitelé Ligové fotbalové asociace (LFA) a vedení Českého hokeje o povolení restartu svých soutěží již o tomto víkendu.

FORTUNA:LIGA by dle nového rozpisu měla začít v pátek 6. listopadu, a to zápasem Jablonce proti Brnu. V sobotu by se měli střetnout Pardubice s Opavou, České Budějovice se Zlínem, Slovácko s Olomoucí a Příbram s Ostravou. V neděli poté Karviná s Bohemians, Teplice s Libercem, Slavia s Mladou Boleslaví a vrcholem 7. kola bude šlágr mezi Plzní a Spartou. LFA rovněž upravila časy zápasů tak, aby jich fotbaloví příznivci mohli alespoň v televizi shlédnout co nejvíce.

Tipsport extraliga by měla začít v sobotu, ale její představitelé řeší problémy s testováním. Vláda požaduje testování před každým zápasem, ale to by mohlo být pro kluby finančně velmi náročné, jelikož se někdy hrají až tři zápasy týdně. Extraliga tak chce výjimku, aby byly testy platné 72 hodin, což by stačilo na oba víkendové zápasy. V sobotu 7. listopadu by se mělo začít duely Třinec – Kometa, Litvínov – Plzeň, České Budějovice – Karlovy Vary, Sparta – Pardubice. V pondělí by se poté mělo odehrát celé kolo.

Zda se soutěže opravdu rozběhnou již tento víkend ještě není stoprocentně jasné, ale jejich představitelé nechtějí s ničím otálet a jsou na restart připraveni.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Cimburek

Sportovně založený kluk, který rád řeší naši sportovní scénu.