Přijďte 23. března zažít Víkend s Bohem!

Víkend s BohemUž za několik dní se v Pardubicích koná velmi zajímavé benefiční představení. V pondělí 23. března 2015 můžete v bezbariérovém ABC klubu zhlédnout divadelní hru Víkend s Bohem. Začátek je v 18 hodin.

Autorem hry a zároveň hercem v hlavní roli je Mário Kubec, který ji charakterizuje jako zamyšlení nad věcmi vážnými i nevážnými a nad tím, co by se stalo, kdyby u nás zaklepal nečekaný návštěvník. Hlavní postavy s humorem a nadhledem ukazují, že lze čelit i těžkým životním zkouškám. A že pokud jsme ochotní naslouchat a změnit svůj život, odpověď na naše naléhavé otázky vždycky přijde.

Představení má úspěch po celé republice i na Slovensku, leckdy bývá vyprodáno. Proto neváhejte, a lístky si pořiďte předem v Turistickém informačním centru pod Zelenou bránou nebo na stránkách http://www.vikendsbohem.cz/vstupenky.

Pro diváky je připraven malý dárek: beseda s Máriem Kubecem a známou kraniosakrální terapeutkou Lucií Uhlířovou, která v ABC klubu začne hned po představení. “Pomáhám lidem najít hlubší uvolnění, nalezení smyslu jejich existence a odstranění dříve neřešitelných zdravotních problémů, jako jsou třeba migrény, deprese, bolesti zad. Také radím, co všechno by člověk měl změnit v životě, aby našel cestu k sobě a vrátil se do rovnováhy a pocitu radosti, objasňuje terapeutka svou činnost.

Ojedinělý benefiční večer zorganizovala Radka Svatošová, koordinátorka Národní rady osob se zdravotním postižením pro Pardubický kraj. Výtěžek bude použit na zakoupení a instalaci eurozámků, sloužících zdravotně postiženým držitelům euroklíče, ve všech okresech kraje. Víkend s Bohem měl loni v městě perníku zdařilou premiéru a paní Svatošová doufá, že sklidí úspěch i nyní: “Někteří lidé se obávají, že uvidí vážné představení s náboženskou tematikou. Opak je pravdou: hra je vtipná, nenudí a přitom poskytne inspiraci, jak žít svobodně a v souladu sám se sebou, jak si plnit přání.”

Víkend s Bohem

Profil autora a herce, zajímavosti o hře a divácké ohlasy lze najít na webovkách http://www.mariokubec.cz/. Jeden názor za všechny: Včera jsem zhlédnul představení Víkend s Bohem v brněnském Divadle Bolka Polívky. A vlastně jediné, co chci napsat, je: Bravo! Málokdy se stane, že z divadla odcházím tak moc pohnutý, dojatý, pobavený, zamyšlený. Dlouhý potlesk a závěrečnou standing ovation jste si právem zasloužili. Nezbývá mi než čekat na další termín tohoto představení, na které musím vzít tolik lidí!

Víkend s Bohem

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.