Série se přesune zpět do Litvínova

Série se přesune zpět do LitvínovaPočtvrté již byli hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice úspěšní. Celek HC Verva Litvínov porazily v prodloužením gólem Tomáše Kauta. Série čtvrtfinále se vrací na západ Čech. Budou pardubičtí úspěšní a vrátí ji zpět domů?

4. zápas čtvrtfinále PLAY OFF, středa 18. března 2015, 18:00 hodin

Třetiny: 1:1, 1:1, 0:0 – 1:0

Branky a nahrávky: 14. Marcinko, 27. Tybor (Čáslava, Sýkora), 66 Kaut (Marcinko, Tybor) – 14. Ručinský (Hanzl), 33 Pavlík (Hanzl, Lukeš),

Rozhodčí: Hradil, Šír – Zavřel, Zíka.

Vyloučení: 5:5.

Diváci: 8.776

Sestavy:

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Kristan (Vejmelka) – Benák, Čutta, Zdráhal, Čáslava, Mocek, Ščotka, Havlík – Radil, Nahodil, Cetkovský – Sýkora, Venkrbec, Zohorna – Tybor, Marcinko, Kaut – Poulíček, Moučka, Starý – Voženílek.
Trenéři: Miloš Říha st. a Miloš Říha ml.

HC Verva Litvínov: Francouz (Horák) – Chaloupka, Kubát, Pavlík, Pavelka, Štindl, Sklenička, Kokeš – Jánský, Hübl, Lukeš – Petružálek, Hanzl, Ručinský – Martynek, Gerhát, Trávníček – Majdan, Piroš, Jurčík.
Trenéři: Radim Rulík a Miloslav Hořava

Dnes začali Pardubice o poznání lépe, kdy už ve 20. vteřině utkání, měl obrovskou šanci Sýkora, ale minul. Stejný hráč poslal ve 4. minutě svůj tým do oslabení, ale Vítkovice se k žádné větší šanci nedostaly. Další přesilovou hru nabídli soupeři domácí v 7. minutě, když si za podražení šel odsedět dvě minuty Jakub Čutta, ale Pardubice se ubránily.
Chvíli po návratu Čutty, fauloval hostující Trávníček, a tak si přesilovou hru vyzkoušely také Pardubice, jejich tlak pokračoval i po jeho návratu, avšak gól to nepřineslo.
Naopak nechali pardubičtí obránci osamoceného Ručinského, který dal úvodní gól utkání. Odpověď přišla po 13 vteřinách, kdy vyrovnávací branku doslova vydoloval z pod Francouze Tomáš Marcinko.
V 15. minutě následovalo další vyloučení na straně domácích, ale Pardubice podržel několika zákroky Kristan. Ke konci třetiny měl Matouš Venkrbec velkou příležitost po krásné souhře Pardubic, ale nedokázal si s pukem poradit.

Druhá dvacetiminutovka začala opatrně na obou stranách. Ve 23. minutě jel sám na brankáře Lukáš Nahodil, ale nedokázal zakončit úplně ideálně. Po tlaku Pardubic přichází vyloučení hostujícího hráče Skleničky, který, tak dává domácím početní výhodu. Do velké šance se dostal Čutta, ale Francouz vytahuje skvělý zákrok lapačkou.
Přesilová hra gól nepřinesla, nicméně Pardubicím se přece podařilo skórovat, když střelu Čáslavy od modré šikovně tečoval Radoslav Tybor.
Výborně chytající Kristan zachraňoval pardubické nepřesnosti a chyby, ale nestačil na Pavlíkovu střelu od modré, který vrátil nerozhodný stav. Nepřesnosti vznikají i na straně Vervy, ale i ty drží brankář. V závěru třetiny se hra přelévala ze strany na stranu a nepřinesla žádné šance.

Závěrečnou třetinu se hrálo převážně na středu hřiště. Ve 46. minutě byl vyloučen litvínovský Štindl, ale Pardubice si nevytvořili žádnou větší příležitost. Na druhé straně měl velkou šanci Petružálek, ale nedokázal ideálně zakončit.
Na ledě se trochu přitvrzuje, ale rozhodčí nechávají hru plynout dál. Přesto v 57. minutě vylučují Petružálka a dávají tak domácím výhodu jednoho hráče na ledě. Tu však domácí nevyužili. A v Pardubicích uvidíme první prodloužení této série.

Ve druhé minutě prodloužení měli velkou šanci hosté, ale Pardubice se ze zmatku před bránou dokázaly vymanit. o dvě minuty později fauloval Jánský a domácí měli výhodu přesilové hry, ve které mohl skórovat Radil. ale na Francouze si nepřišel. V zápětí však potěšil pardubickou Tipsport Arenu Tomáš Kaut, který ukončil zápas svým gólem.

Hráči utkání: Tomáš Kaut – Pavel Francouz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.