Případ Pegasus

Případ Pegasus

Díky čtení tohoto příběhu se ocitnete na místech, o kterých mnozí z nás jen sní ve své hlavě. Během chvilky jste v Římě, v Londýně nebo v Paříži. Ocitnete se v zákoutích starých kostelů, knihoven nebo antikvariátů plných starožitných věcí, kde ze všech stran na vás dýchá historie a tajemství.

Tajemství, o tom je celá kniha. Pátráte po lidech, kteří provedli něco zlého, společně s Langem, hlavním hrdinu příběhu se ocitáte na pokraji smrti, hledáte východiska z různých strhujících situací a hlavně chcete najít odpovědi. Proč…

Při výbuchu v Paříži umře Langovi jeho sestra a synovec a tím se rozjede vyšetřování a pátrání, které Lang vede na vlastní pěst. V tu chvíli jen jemu dochází, že jeho rodinu zabil někdo proto, že chtěl… Nebyl to obyčejný výbuch… Ale proč? Vždyť jeho sestra byla pouze a jen matka a sběratelka obrazů. Obrazy. Obraz, jeden konkrétní.

Při pátrání po vrazích jeho poslední rodiny se Lang ocitá v různých situacích, kdy mi ztuhla krev v žilách, kousala jsem si nehty a přemýšlela, co to všechno znamená. Je pravda, že autor dokázal ve mně vzbudit pocit, že mi stále něco uniká. Pocit, kdy jsem věděla, že nepřestanu číst, dokud nedočtu všechny stránky.

Spisovatel mne dokázal držet v neustálém napětí. Kapitoly byly kratší, takže to nabíralo na větších obrátkách s každým koncem kapitoly. Samozřejmě nechyběly ani prvky romantické, což se není čemu divit, když se osamocený muž ocitne v Římě. Na náměstí zaplaveném sluncem, se zpěvem ptáků… Ale určitě se nejedná o rušivý element. Všechno v knize do sebe zapadalo, tak jak mělo a velmi se mi líbilo, že měla kniha posloupnost, žádné vracení se do minulosti. I když to není až tak pravda. Hned vysvětlím. Příběh Langa je psán v přítomnosti, málokdy se vzpomíná, pouze v jeho hlavě, takže příběh opravdu prožívám s hrdinou, nic mě nebrzdí, nemusím přemýšlet a vracet se do minulosti, protože je to napsáno svižně a jasně.

Poté jsou zde kapitoly, které jsou proloženy příběhem Langa a v těch se vracíme k rytířskému řádu Templářů, ale to z toho důvodu, abychom pochopili, proč se stalo to, co se stalo. Což je dá se říct příběh sám o sobě. Nic to nenarušuje a jen to podtrhuje samotný příběh.

Kniha je skvěle napsána, čtivá, strhující, napínavá a překvapující.

Doporučuji všem milovníkům tajemství, rytířů templářů a těm, kterým se líbí kniha Šifra mistra Leonarda. Protože k ní to má hodně blízko.

Celkové hodnocení: 90 %

 

Anotace: 

Řád Templářů údajně zanikl roku 1312. Ale co když ne? Možná stále existuje a střeží tajemství, které by mohlo otřást vírou milionů lidí…

Americký právník Lang Reilly přijde během podezřelého výbuchu v malebné pařížské čtvrti o sestru. Pustí se do pátrání po skutečné příčině exploze, jenže někdo si očividně nepřeje, aby pravda vyšla najevo, a Langův život se ocitá v ohrožení.

Zdá se, že se všechno točí kolem obrazu, který si jeho sestra koupila těsně před smrtí. Mohl být důvodem, proč byla zavražděna?

Stopy zavedou Langa přes Řím a Londýn až k ruinám templářského hradu v podhůří Pyrenejí, kde se ukáže, že zdánlivě obyčejný náboženský výjev v sobě skrývá klíč k jednomu z největších tajemství, jaké kdy lidstvo poznalo.

 

Případ PegasusNázev knihy:              PŘÍPAD PEGASUS
Autor:                           Gregg Loomis
Originální název:       The Pegasus secret
Překlad:                       Leona Malčíková
Žánr:                             thrillery

Nakladatelstvi:            MYSTERY PRESS
ISBN:                             978-80-88096-31-3
Počet stran:                  304 stran
Formát:                          vázaná s přebalem, 145×205 mm

E-shop:                         kniha – www.MysteryPress.cz
                                      
 
                                      e-kniha – www.PalmKnihy.cz

 

Mystery Press

 

 

Nakladatelství Mystery PressNakladatelství Mystery Press se od svého založení v roce 2015 velmi rychle etablovalo na tuzemském knižním trhu jako specialista na detektivky, thrillery a krimi romány. Mystery Press v současnosti vydává zejména anglo-americké autory, z nichž pro české čtenáře objevilo například Angličany Stevea Robinsona (genealogický thriller Stopy v krvi) a Tima Weavera (již dotiskovaná drsná krimi Bez slitování), ale nebojí se ani velkých amerických jmen, jako jsou Janet Evanovich (v TOP 10 amerických bestselleristů) či Dan Simmons (holmesovský román Páté srdce). Brzy začnou pod logem Mystery Pressu vycházet rovněž knihy českých autorů, a to především v subžánrech klasické a historické detektivky, mysteriózního thrilleru či procedurální krimi. 


PalmKnihy
PalmKnihy
– Největší a nejstarší obchod s elektronickými knihami v České republice. Jednoduše, pohodlně a rychle přímo ve všech dostupných formátech. Více než 11.000 e-knih na jednom místě.

    Autorčin blog

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Darina Krejčí

Jsem vášnivá knihomolka a máma na plný úvazek. (osobní blog)