Pondělí, 15.4.2024
Příroda a ekologieVolný čas

Proč je krmivo pro psy na bázi hmyzu udržitelnější

Změna klimatu a výzvy s tím spojené jsou už delší dobu znepokojujícím tématem pro širokou veřejnost. Stále více a více lidí si je vědomo toho, že v budoucnu budou vyžadovány udržitelné alternativy v mnoha oblastech našich životů.

  • To se týká rovněž krmiva pro domácí mazlíčky. Výrobce krmiva Bellfor může nabídnout inovativní škálu výrobků na bázi hmyzu, díky které už nemusíte volit mezi udržitelností a výživou psů uzpůsobenou podle potřeby.

Velkochov hospodářských zvířat škodí životnímu prostředí

Moderní velkochov zvířat, který je dnes velmi rozšířený, aby uspokojil rostoucí poptávku, představuje výraznou zátěž pro životní prostředí. Více než 70 procent veškeré zemědělské půdy na celém světě je buď používáno pro chov hospodářských zvířat, nebo pro pěstování krmiva pro tato zvířata.

Navíc velkochov hospodářských zvířat s sebou nese velkou spotřebu vody, a především skot při trávení své potravy produkuje velké množství metanu. CO2 je v současné době považováno za hlavní příčinu změny klimatu. Nicméně škodlivé důsledky metanu na klima jsou daleko větší.

Důsledky velkochovu zvířat na změnu klimatu nelze popřít. Jak světová populace roste, v nadcházející dekádě pravděpodobně bude stoupat poptávka po masu, čili poškození životního prostředí spojené s výrobou masa bude nevyhnutelně dále stoupat.

Dokonce psi po sobě zanechávají ekologickou stopu

Tak jako lidé, tak i psi za sebou nechávají ekologickou stopu, a to kvůli masu v jejich krmivu. Pokud chcete snížit ekologickou stopu svého čtyřnohého přítele, pak je nejlepší cesta myslet na alternativy v souvislosti s krmením.

Za tímto účelem mnoho majitelů psů zvažuje přechod na veganské psí krmivo. Kvůli výživovým potřebám psů to však není dobrý nápad. Koneckonců jejich zažívací systém je primárně nastavený na maso. V dlouhodobém horizontu může čistě rostlinná výživa tedy způsobit zažívací problémy a vážné zdravotní potíže.

Krmivo pro psy s hmyzím proteinem, tak jak to Bellfor nabízí již několik let, se prokázalo být daleko lepší alternativou. Tento nekonvenční zdroj proteinu má vysokou biologickou hodnotu a dodává psům veškeré základní aminokyseliny, které potřebují, takže neexistují žádné nevýhody ve srovnání s konvenčním masem.

Hmyzí protein pro lepší udržitelnost

Larvy mouchy černého vojáka (Hermetia illucens), které se využívají při výrobě hmyzího proteinu, bodují nejen jako vysoce kvalitní zdroj proteinu, ale také se prokazují být dobrou volbou, pokud jde o životní prostředí.

Ve srovnání s konvenčními hospodářskými zvířaty larvy potřebují jen minimální prostor a odpadá pro ně pěstování krmiva. Kromě toho larvy nevytváří žádný metan, který škodí klimatu, a spotřeba vody je rovněž významně nižší než spotřeba vody konvenčních hospodářských zvířat.

Udržitelné výrobky na bázi hmyzu od Bellfor

Bellfor je s ohledem na využívání hmyzu jako zdroje proteinu u psího krmiva průkopníkem. Tato společnost přinesla na trh své první dva druhy krmiva pro psy na bázi hmyzu už v roce 2016.

Od té doby se škála postupně rozšiřuje. Dnes Bellfor nabízí majitelům psů, kterým životní prostředí není lhostejné, kolem 30 různých vysoce kvalitních výrobků s hmyzím proteinem nebo hmyzím tukem jako ingredienci.

Vedle mokrého krmiva to také zahrnuje zdravé psí svačinky a různé přírodní doplňky stravy. Více informací o udržitelném krmivu pro psy na bázi hmyzu a mnohých výhodách, které toto krmivo má pro psy a životní prostředí, můžete najít v Bellfor online obchodě. 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.