Program Aviatické pouti obohatí i akrobacie vrtulníku

Na pardubickém letišti se objeví akrobatický vrtulník Bo 105CB.Zprávu o neúčasti Lightingu následovala další nepříznivá informace. Při odletu z berlínského aerosalonu ILA došlo k poruše motoru na bombardéru B-25J Mitchell a jeho účast na pardubické Aviatické pouti ve dnech 31. května a 1. června 2014 je nereálná.

 

Když jsme se tu zprávu dozvěděli, byli jsme velice zklamáni, protože již od soboty jsme intenzivně jednali o náhradě za Lightning a nyní nám z programu odpadl další významný stroj. Diváky jsme však nechtěli ochudit o nějaké exkluzivní číslo. Dnes jsme již klidnější, protože můžeme říci, že náhradu se nám podařilo zajistit. Z rakouského Salzburgu přiletí na letošní Aviatickou pouť akrobatický vrtulník Bo 105CB. Na Aviatické pouti jsme takové vystoupení doposud neviděli a navíc akrobacie s vrtulníkem není zdaleka tak častá jako s klasickými letadly. Důvodem je především konstrukce rotorových hlav vrtulníků, které musí mít zvláštní uspořádání použité jen u několika málo typů a pochopitelně i pilotáž vrtulníku je při akrobatických obratech velice náročná. Let vrtulníku s rotorem směřujícím k zemi dokáže jen velice málo pilotů na světě. Mezi ně patří i Sigfried Schwartz, který vrtulník Bo 105CB předvede v Pardubicích,“ seznamuje s netradičním akrobatickým číslem Jan Rudzinskyj z organizačního štábu Aviatické pouti.

Vrtulníků bude v letošním roce na Aviatické pouti hned několik a o možnost vyhlídkového letu vrtulníkem nebudouVystoupení akrobatického vrtulníku stojí za to vidět na vlastní oči! ochuzeni ani návštěvníci. Po oba dva dny 31. května a 1. června budou na ploše letiště probíhat i vyhlídkové lety s vrtulníky.

Více informací o aktualitách z připravovaného programu lze získat na stránkách www.aviatickapout.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.