Projekt Hledáme pěstouny – dětské animované spoty pro podporu pěstounství

Projekt Hledáme pěstouny - dětské animované spoty pro podporu pěstounstvíVšechny děti potřebují mámu a tátu, hlásá název zajímavého projektu neziskové organizace Amalthea, zaměřeného na oslovení zájemců o pěstounství. Minulý rok, v Burze filantropie Pardubice, kterou pravidelně pořádá Koalice nevládek Pardubicka, získala Amalthea od několika dárců celkem 22 000 Kč na vytvoření animovaného a rozhlasového spotu pro vyhledávání nových pěstounů.

Děti z pěstounských rodin pod vedením animátorky Šárky Zahálkové v létě 2013 vytvořily hned několik animovaných spotů se zvířecími hrdiny. „Je pro mě vždy inspirativní pracovat s dětskými tvůrci „, říká animátorka Šárka Zahálková, která animátorské workshopy pro děti vede už pár let. A pokračuje: „Děti ke spotům přistupovaly ze svého pohledu; přiměřeně věku a fantazii. Nejdůležitější je, že spoty vytvářely děti přímo z pěstounských rodin. Upřímný a autentický dětský rukopis je na vzniklých spotech největší devizou „. Spoty Amalthea, vytvořené dětmi a mladými lidmi z pěstounských a adoptivních rodin, můžete shlédnout prostřednictvím stránky AMALTHEA O.S. na Youtube i na stejnojmenném facebook profilu organizace.

Zároveň, v Rádiu Černá Hora, vznikl v prosinci 2013 rozhlasový spot. Jeho spoluautorem je mladý muž, jehož rodina se stala rodinou pěstounskou. Díky jeho zkušenosti a talentu vznikl autentický hravý spot o pěstounství a muffinech. Spot už v dubnu a květnu vysílalo Rádio Černá Hora a Český rozhlas Pardubice.

Nad rámec projektu, s finanční podporou spol. Elektrárny Opatovice, a.s., nechá Amalthea vyrobit profesionální animovaný spot, který by měl být hotov nejpozději na podzim 2014. Jeho autorkou bude Šárka Zahálková. Spot, jehož cílem opět bude nalézt náhradní rodiče, by měl být v širší distribuci médií. Amalthea se chystá oslovit regionální televize a kina.

~tz~

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.