Úterý, 5.12.2023
Ostatní volný časVěda a technikaVolný čas

Knižní tip: App Inventor

Knižní tip: App InventorAndroid je v současnosti nerozšířenější mobilní platformou na světě. Ne každý je však zkušeným programátorem, aby si mohl vlastní aplikaci podle svých potřeb naprogramovat. Naučte se vytvářet aplikace pro Android v App Inventoru jednoduchým skládáním programových bloků a vytvořte si vlastní aplikaci bez programování.

 

Ve čtyřiadvaceti kapitolách vás tým zkušených autorů seznámí s prostředím App Inventoru, ve kterém poté budete moct sami vyvíjet aplikace. Jednotlivé možnosti prostředí si vyzkoušíte na dvanácti funkčních projektech, jež posléze můžete samostatně dál rozvíjet. Tvorba aplikací v App Inventoru nevyžaduje žádné znalosti programování.

 

 

 

 

 

 

Publikace vás mimo jiné naučí:

– Navrhnout logiku různých typů aplikací
– Pracovat s databázemi
– Opakovaně používat jednotlivé bloky aplikace
– Využívat senzory
– Sestavit a odladit vytvořenou aplikaci

Čtenáři si mohou na adrese http://knihy.cpress.cz/K2131 pod odkazem Soubory ke stažení stáhnout soubory se zdrojovými kódy použitými v knize.

O autorech:

David Wolber je profesorem na univerzitě v San Francisku, s App Inventorem pracuje od jeho představení.

Hal Abelson je profesorem na MIT, zajímá se o zapojení výpočetní techniky do výuky. Patří mezi zakladatele Creative Commons.

Ellen Spertus pracuje v Googlu a podílela se na vývoji App Inventoru. Publikovala o něm řadu článků v odborných médiích.

Liz Looney je vývojářkou v Googlu, spolupracovala na vývoji App Inventoru. Má dvacetileté zkušenosti v oblasti programování.

 

 

Název knihy: App Inventor

Autoři: David Wolber, Hal Abelson, Ellen Spertus, Liz Looney

Žánr: mobily, tablety
Doporučeno od: +15

EAN: 9788025141953
ISBN: 978-80-25-14195-3
Počet stran: 368 stran
Formát: 167×225 mm – brožovaná, lepená
Nakladatelstvi: Computer Press
Datum vydání: 21. 5. 2014

E-shop: http://knihy.cpress.cz

Obsah: zde

Ukázková kapitola: zde 

 

 

Computer PressComputer Press – renomované knižní nakladatelství počítačové literatury a titulů z oblasti digitální fotografie s tradicí od roku 1994 je dominantním leaderem na trhu v oborech počítačové literatury a digitální fotografie. V současné době nabízí více než 1400 knižních titulů, které pokrývají kompletní spektrum počítačové problematiky od začínajících uživatelů až po knihy pro IT profesionály.

Nakladatelství svou nabídkou pohotově reaguje na vývoj v oboru IT a přichází tak na trh s produkty věnovanými nejnovějším verzím produktů a nejžádanějších technologií. Nakladatelství Computer Press spolupracuje nejen s renomovanými českými autory, ale také s největšími zahraničními vydavateli.

Cílem nakladatelství je přinášet i nadále kvalitní, užitečné a moderní knihy a učebnice pro široké spektrum profesí i domácí uživatele všech znalostních úrovní reagující na nejnovější trendy v oblasti informačních technologií, digitální fotografie a příbuzných oborů. Naleznete zde takové tituly jako 1001 tipů a triků pro PHP, Jak myslí Steve Jobs či Joomla.

 

 

Albatros média

AlbatrosMedia, a.s. je mediální společnost a největší knižní vydavatelství v ČR. V návaznosti na tradici sahající až kroku 1949 společnost vydává více než tisíc knižních titulů ročně. Skupina zaštiťuje knižní nakladatelství Albatros, CooBoo, Plus, Motto, XYZ, Edika, BizBooks, CPress, Computer Press, partnerský projekt Edice České televize a nakladatelství elektronických knih eReading.

 

Albatros média

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.