Queenie míří do pardubického Žluťáku

Queenie míří do pardubického Žluťáku1. června 2012, Žlutý Pes – Pardubice
Vzpomínka na největší hity Queen. Vystoupí QUEENIE, Dětský sbor Brno a sopranistka Markéta Mátlová.

Dne 20. dubna 1992 se uskutečnil v londýnské Wembley vzpomínkový koncert po listopadovém úmrtí Freddie Mercuryho. Skupina QUEENIE se rozhodla toto historické datum připomenout sérií koncertů po České a Slovenské republice.

 

 

Součástí každého koncertu bude scéna připomínající koncerty původních Queen. Světelný praktikábl pod bicí, nastavení světel do odpovídajících barev a tvarů známých z koncertů Queen, repliky kostýmů, repliky nástrojů a zesilovačů. Na každém koncertě zazní Bohemian Rhapsody s Dětským sborem Brno a jako bonus skladba Barcelona se sopranistkou Markétou Mátlovou. Délka koncertu je cca 2 hodiny (bez přestávky). Zazní nejznámější hity skupiny Queen, ale také rarity pro fanoušky – např. málo na koncertech hraná skladba Innuendo.

Queenie míří do pardubického Žluťáku

Skupina QUEENIE funguje nejen na české scéně již více než pět let. Odborníky je považována za nejlepší evropský revival slavné, dnes již neexistující, skupiny Queen. Toto ocenění vyústilo v pozvánku na prestižní celosvětovou přehlídku podobných kapel do švýcarského Montreux, kde QUEENIE dokonce vystoupili jako hlavní hvězda večera. Při jejich vystoupení legendární skupinu Queen nejen uslyšíte, ale i díky speciálně ušitým dobovým kostýmům a na objednávku vyrobeným replikám nástrojů také uvidíte. QUEENIE mají původní skladby dokonale nastudované a fanoušky dokáží potěšit jak největšími hity, tak méně známými lahůdkami. Na podzim roku 2010 se QUEENIE objevovali na obrazovkách TV Prima v soutěži Česko Slovensko má talent a stejnou soutěž absolvovali rok nato i v Polsku. V listopadu 2011 přijali QUEENIE pozvání českého Fan clubu Queen a odehráli koncert k výročí úmrtí Freddie Mercuryho, který si přiletěla poslechnout i Freddieho sestra Kashmira. QUEENIE vystupují v Čechách, na Slovensku, v Holandsku, Belgii, Německu a Polsku. Ve skladbě Barcelona spolupracují QUEENIE s předními českými sopranistkami.

Queenie míří do pardubického Žluťáku

Na vystoupení zároveň proběhne křest našeho prvního DVD zachycujícího záznam úžasného vyprodaného večera “Vzpomínky na Queen” – tedy sešlosti (nejen) českých fanoušků Queen 19.11.2011 v Praze, jehož se zúčastnila i Freddieho sestra paní Kashmira Cooke.

PŘEDPRODEJ VSTUPENEKna www.ticketportal.cz

Facebook akce – https://www.facebook.com/events/355375954498241/

 

Více na
  http://www.queenie.cz/
  http://www.dsbrno.eu/
  http://www.marketamatlova.com/
  http://www.zlutak.cz/

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.