Čtvrtek, 20.6.2024
HudbaKultura

“V Čechách budu hrát na 110 procent” slibuje Martin Garrix

Přestože nedávno oslavil teprve dvacáté narozeniny, už se těší statutu 3. nejlepšího DJ na světě! Svojí prací nejen žije, plní si sny a baví publikum ale také se např. angažuje v boji proti rakovině. Martin Garrix – jedna z největších hvězd současné světové taneční scény se 13. srpna 2016 po dvou letech vrátí do Čech v pozici hlavního účinkujícího na AIR Festivalu.

Už se nemůžu dočkat, až se do České republiky zase podívám, protože když jsem tu byl poprvé, bylo to úžasné. Moje show bude nabitá energií a spoustou cool efektů, bude to bláznivé. Nechci prozradit žádná překvapení, ale možnost vrátit se po dvou letech do České republiky pro mě znamená předvést lidem svou show na 110 procent!,” říká Garrix, kterého časopis Billboard zařadil mezi 21 nejlepších umělců do 21 let a Forbes do žebříčku 30 nejúspěšnějších pod 30 let.

Neustále pracuju. Jsem na téhle práci závislý. Ani to nemůžu nazvat prací, je to koníček. Jsem ve studiu sám nebo s kamarády a dělám hudbu, protože ji miluju. Stejně tak živé hraní. Snažím se do něj dát veškerou svou energii a nasměrovat svou radost do lidí. Snad to je tím důvodem, proč mám dnes tolik příznivců,” dodává Garrix, který ze svých honorářů nikdy neváhá podporovat charitativní projekty jako např. nadaci Fuck Cancer, která se věnuje prevenci rakoviny a zároveň napomáhá nemocným a jejich rodinám v boji s touto vážnou chorobou.

Vážím si lidí, kteří se věnují charitativní práci jako např. nadace Fuck Cancer, která je mi opravdu blízká. Jsem moc rád, když peníze, které naše show vydělá, jdou na konto takové organizace a mohou podpořit její činnost. Je to hodně emotivní věc. Setkal jsem se s mnoha lidmi, kteří tu nemoc porazili. Vyprávěli mi svoje příběhy a co to pro ně znamenalo, že jsem byl nepřímo součástí té léčby. Večer jsem pak ležel v posteli a myslel na to, jak mě to dojalo.

Martin Garrix, vlastním jménem Martijn Gerard Garritsen, se narodil v roce 1996 v nizozemském Amstelveenu. Ačkoliv svoji první nahrávku zveřejnil před pouhými čtyřmi lety a v jeho diskografii dosud nenaleznete jediné album, singlů již vydal pomalu na tři desítky. Mezi ty nejzásadnější patří Animals (770 miliónů zhlédnutí na YouTube a přes 100 miliónů streamingů na Spotify), Tremor (který Garrix natočil ve spolupráci s Dimitri Vegas a Like Mike a stejnojmenné video na YouTube zhlédlo 240 miliónů lidí), The Only Way Is Up, na jehož vzniku se podílel Tiësto (56 miliónů zhlédnutí na YouTube) nebo Don’t Look Down feat. Usher (62 miliónů zhlédnutí na YouTube). Seznam plejády hvězdných jmen, se kterými spolupracoval, se naposledy rozrostl o Eda Sheerana.

AIR Festival se uskuteční 12. a 13. srpna ve Festivalparku v Hradci Králové a z desítek zahraničních i tuzemských hvězd, které na něm vystoupí, jmenujme vedle Martina Garrixe dále např. Don Diabla (30. pozice v přehledu DJ Magu), Quintina, D.O.D, duo Holl & Rush, Looperse, dvojici Tom & Jame a Jaggs, Sema Thomassona, Matta Nashe, Tobyho Greena, Sebastiena Michela alias UVB, zakladatele techno labelu Mord – Bas Moye nebo singapurskou krásku Gayle San, zástupce české scény Johna Cutlera, Marinos Caswell, Andreho Moretti, Melvina Coxxe nebo Ladidu.

Kompletní line up je k dispozici na www.airfestival.cz, kde lze také zakoupit vstupenky za zvýhodněnou předprodejní cenu. Na místě budou o 100 korun dražší. V nabídce jsou dvoudenní standardní lístky a VIP. Jednodenní lístky do prodeje uvedeny nebudou.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.