Neděle, 26.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Rallye Železné hory je tu a přináší bohatý doprovodný program

Rallye Železné hory je tu a přináší bohatý doprovodný programChrudim – XII. Rallye Železné hory je připravena na pátek 16. a sobotu 17. srpna 2013. Akce plná závodních vozů se koná v rámci středoevropského poháru Rallye Cup 2013 a také v rámci letních slavností v Chrudimi. Představení sedmdesáti posádek a jejich vozů se uskuteční v pátek 16. srpna od 16 hodin na Resselově náměstí v Chrudimi.

 

 

 

 

„Pořadatelé mají letos před sebou náročnější úkoly, protože nové metodické pokyny pro pořádání podobných akcí kladou na vše větší důraz. Primární je zajistit bezpečnost diváků na jedné straně, na druhé pak zajištění trasy právě proti vstupu diváků a cyklistů tak, aby byl umožněn bezproblémový průjezd soutěžících. Harmonogram akce umožňuje po průjezdu celého závodního pole přístup místních obyvatel k domovům, takže by nikdo neměl být zdržen o více než hodinu a půl. Mezi soudobými vozy uvidíme kompletní současnou jezdeckou špičku a rozrostlo se i pole historických vozidel, takže všechny čeká vzrušující podívaná,“ řekl ředitel soutěže Marek Šimík těsně před uzavřením přihlášek účastníků. V sobotu čekají posádky tři rychlostní testy, které se během dne pojedou třikrát.

Trasu závodů včetně míst vyhrazených pro diváky naleznou zájemci na stránkách pořadatele http://www.rallyepardubice.cz

Souběžně s akcí pořádá jeden ze stálých partnerů Rallye Železné hory – společnost AUTO IN s.r.o. ve spolupráci se společností Sony Computer Entertainment Europe dvoudenní soutěž NISSAN – AUTO IN Nismo Academy. Účastníci soutěže změří své síly v online kolech hry Grand Turismo 5 na konzoli PlayStation 3 na populární trati Nürburgring za volantem virtuálního sportovního automobilu Nissan 370Z GT Academy v pátek 16. srpna od 12.00 hodin na Resslově náměstí. 10 nejúspěšnějších bude pokračovat v sobotu 17. srpna na skutečné závodní dráze na vojenském letišti v Chrudimi ve sportovním voze Nissan Juke Nismo.

Na vítěze soutěže čeká účast na regionálním finále soutěže GT Academy v polském Krakově 28. – 29. srpna 2013 pro dvě osoby s VIP programem a zapůjčení vozu Nissan Juke na týden.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.