Bioleťák zve na středy s Revivalem

RevivalChrudimské filmové léto Bioleťák v amfiteátru bývalého letního kina, které je (nejen) mezi Chrudimáky stále populárnější, přichystalo další lahůdku. Počínaje 14. srpnem 2013 tu každou středu až do  poloviny září budete moci vidět nejnovější hit režisérky Alice Nellis Revival.

Tato nová hudební komedie s Bolkem Polívkou, Miroslavem Krobotem či Zuzanou Bydžovskou v hlavních rolích si přitom českou premiéru odbyla teprve přesně před měsícem.

„Podařilo se nám zajistit kopii filmu Revival, v chrudimském Bioleťáku jej tak uvedeme už měsíc po premiéře. Možná jsme vůbec jediné letní kino v Pardubickém kraji, které jej v letošní sezoně odpromítá,“ řekl Richard Herbst, předseda občanského sdružení MaChr za Chrudim malebnou, které se snaží o obnovu před lety zrušeného letního kina.

Areál letního kina v Chrudimi, který ještě před pár měsíci stál před zánikem, přitahuje stále více diváků. „Průměrná návštěvnost Bioleťáku se pohybuje už kolem 50 lidí, není ale výjimkou i návštěvnost blížící se stovce,“ pochvaluje si Herbst. Diváci jsou vedle kvalitního programu okouzleni i atmosférou jedinečného areálu v historickém centru města. Mnohé projekce zakončuje potlesk a o spokojenost návštěvníků se dobře stará i nabídka občerstvení.

Kino od počátku července rozšířilo své projekce na čtyři dny v týdnu – od středy do soboty. Počínaje srpnem se promítá od 21 hodin, v září pak od 20:30 hodin. Ke každé vstupence lidé dostanou pití zdarma, nepromítá se pouze v případě nepříznivého počasí. Připravovaný program kina, které se nachází v Lázeňské ulici za Regionálním muzeem, najdete níže.

Už od loňského roku se život do areálu vrací rovněž pravidelnými koncerty či blešími trhy. Veškeré zisky z akcí jsou využity na provoz areálu, drobné opravy a realizace neziskových akcí. „Prioritním cílem našeho sdružení je zachování areálu letního kina pro kulturní účely do budoucna a obnovení promítání namísto improvizovaných letních kin,“ podotkl Herbst.

BIOLEŤÁK – Chrudimské Filmové Léto 2013 – NEJBLIŽŠÍ PROGRAM:

Další týdny – připravujeme…

Bioleťák zve na středy s Revivalem

Více na www.letak-chrudim.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.