Středa, 12.6.2024
Sport

Rallye Železné hory již o tomto víkendu

Rallye Železné horyChrudim – XI. Mogul Rallye Železné hory je připravena na pátek 17. a sobotu 18. srpna 2012. Akce plná závodních aut se koná v rámci středoevropského poháru Rallye cup 2012 a v rámci tematického roku Chrudim sportuje.

Představení šedesáti posádek a jejich vozů se uskuteční v pátek 17. srpna od 16.00 hodin na Resselově náměstí v Chrudimi

 „Nejvíce dvojic je přihlášeno do třídy A1, i v nejsilnější skupině soudobých vozů je také pěkný počet přihlášených (13). Ve skupině A3 je 7 aut, o dvě méně najdeme ve třídě A2. Mezi historiky spadá nejvíce vozidel do nové třídy V, v ostatních třídách je více než jedna posádka pouze v H6 a H4,“ řekl ředitel soutěže Marek Šimík těsně před uzavřením přihlášek do závodů.

rallye železné hory 2012
V sobotu čekají posádky tři rychlostní testy, které se během dne pojedou třikrát.
Součástí závodu bude i ukázková jízda historických soutěžních vozidel.  Trasu závodů včetně diváckých míst naleznou zájemci na stránkách pořadatele www.rallyepardubice.cz.

rallye železné horySouběžně s akcí pořádá Mikroregion Chrudimsko také press trip pro novináře.
Naším cílem je ukázat na turistickou oblast Chrudimsko – Hlinecko jako krajinu zážitků. Rallye Železné hory je právě jedním z takových zážitků. Novinářům ale chceme ukázat také Zámek a Muzeum ve Slatiňanech, Národní kulturní památku Ležáky, ale i představit regionální produkty Železných hor,“ dodává místopředseda svazku Roman Málek.

Press trip je pořádán v rámci projekt „Informační a propagační kampaň turistické oblasti Chrudimsko – Hlinecko II“, který je spolufinancován z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod.  Partnery projektu jsou města Turistické oblasti Chrudimska – Hlinecka a Česká rada dětí a mládeže.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.