Úterý, 16.4.2024
Ostatní volný časVolný čas

Naše redakce na návštěvě u oslavenců

logo ČRo - PceV sobotu 3. března 2012 navštívila redakce našeho informačního portálu Chrudimka.cz zázemí Českého rozhlasu v Pardubicích.

Otevřít nám přišel dokonce sám pan ředitel rádia, pan Martin Kolovratník, který se nás ujal v rámci naší malé exkurze do nitra rozhlasového doupěte, které vysílá do éteru u nás na Pardubicku.

Český rozhlas Pardubice v těchto dnech slaví krásné kulaté výročí 10 let své existence, a tak se hodně otázek točilo kolem vzniku a rozvoje rádia. Prozradil nám, jak Rozhlas ke své budově přišel, kolik vlastně takové rádio ročně stojí, kdo tvoří jeho tým a jak to všechno vlastně v takovém rádiu funguje.

Naše redakce na návštěvě u oslavencůProhlédli jsme si vysílací studia, která jsou sice překvapivě malá, ale zato moderně vybavená. Povídali jsme si o tom, jak vlastně vzniká celý program rádia, jak se točí zprávy, jak se stříhaly kdysi natočené rozhovory a jak se to dělá dnes. Naše otázky se také točily okolo autorských práv a placení poplatků za pouštění písniček do éteru.

Sobotní návštěva rádia se nám opravdu vydařila, za což děkujeme hlavně panu řediteli a přeje jemu a celému rádiu hodně úspěchů v dalších letech. Ale co hlavně – hodně věrných posluchačů, protože jen ti jsou zárukou další existence a prosperity.

Naše redakce na návštěvě u oslavenců

Stránky Českého Rozhlasu Pardubice – http://www.rozhlas.cz/pardubice/portal/.

Facebook ČRo Pardubice – https://www.facebook.com/rozhlaspardubice.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.