Pondělí, 2.10.2023
Deskové hryPříroda a ekologieVolný čas

Reedice adaptačních her Ekocentra Koniklec

Je to již rok, co jsme psali o vzdělávací karetní hře Adaptopolis, jejímž tématem je adaptace sídel na změnu klimatu. Za tuto dobu se kolem hry událo mnoho – prioritně byla nabízena školám spolupracujícím s Mensou, herním klubům či DDM. Poskytnuta byla také přímo veřejnosti, výměnou za otestování pravidel a zpětnou vazbu. K tvůrcům se tak dostaly podnětné názory, díky nimž se jim v letošním roce podařilo přepracovat pravidla hry, opravit pár drobných překlepů a obléknout hru do nového obalu. Ta je tak mnohem skladnější a můžete si ji snadno přibalit třeba na cesty.

KoniklecDalší novinkou v souvislosti s reedicí hry Adaptopolis, kterou letos její autoři podnikli, byla nabídka asistovaného hraní. Spočívalo v tom, že skupinu zájemců – ať už například třídu základní školy nebo nadšence v herních klubech – provázel hrou zkušený lektor a tím pomáhal hráčům snáze si osvojit pravidla a objasnit případné nesrovnalosti.

Dostala se hra i k vám? Pak budou autoři velice rádi, pokud se s nimi podělíte o zpětnou vazbu, a to na e-mail marketa.hrncalova@ekocentrumkoniklec.cz.

V letošním roce také proběhl i dotisk hry Adapťáci, s níž se setkali studenti středních škol v rámci stejnojmenného programu „Adapťáci”.

Projekt „Reedice vzdělávacích her a letáku a vzdělávací, informační a poradenské akce o adaptaci sídel na změnu klimatu pro mládež a dospělou veřejnost“ podpořilo Ministerstvo životního prostředí a Středočeský kraj. Projekt nemusí vyjadřovat stanoviska uvedených subjektů.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.