Rosemary má děťátko

Rosemary má děťátkoKultovní román Rosemary má děťátko balancuje na pomezí psychologického příběhu a hororu.

Rosemary a její manžel Guy se nastěhují do vysněného apartmánu v New Yorku na slavné Park Avenue, kde se spřátelí se starším a trochu podivínským párem. Po nějakém čase Rosemary otěhotní a prožívá běžné radosti a starosti nastávající maminky. Její poklidný a spokojený život začnou narušovat zpočátku nevinné a zdánlivě bezvýznamné náhody. K tomu se přidají noční můry. Rosemary si z nich začíná skládat děsivý obraz, jemuž se dlouho zdráhá uvěřit… Její obavy jsou tím intenzivnější, čím více se blíží narození dlouho očekávaného dítěte. Jsou to jenom výplody její choré mysli? Nebo se stala obětí pečlivě propracovaného plánu samotného Satana? A co se stane s jejím chlapečkem?

Podle románu byl natočen slavný film Romana Polanského a také se stal předlohou k filmu Agnieszky Holland z roku 2014.

 

 

 

 

Ira Levin (1929–2007) Byl americký spisovatel, scenárista a dramatik. V rodném New Yorku vystudoval filozofii a angličtinu a hned poté začal psát scénáře. Už ve 22 letech napsal svoji první knihu Polib mne a zemřeš (1952), jeho nejznámějším dílem se bezesporu stal psychologický román Rosemary má děťátko z roku 1967, který v češtině vyšel poprvé v roce 1976. O třicet let později se k tomuto úspěšnému románu vrátil a napsal pokračování Rosemary a její syn (1997). Většina knih Iry Levina byla zfilmována (např. Hoši z Brazílie, Někdo se dívá nebo Stepfordské paničky) a některé z nich i dvakrát. Podle knihy Rosemary má děťátko natočil hned rok po jejím vydání film Roman Polanski a v roce 2014 se pro televizi HBO režie ujala Agnieszka Holland.

 

Hodnocení čtenářů:

Tato knížka mě přivedla k Levinovi. Po „Ten báječný den“ je to od něj můj nejoblíbenější titul.
Petruše

Od Levina jsem četla už Stepfordské paničky a byla jsem zvědavá jestli to Rosemary trumfne. Trumfla a to o hodně. Nechci dávat žádné spoilery takže jen řeknu, že konec byl fakt děsnej a jen jsem si říkala „Tak je paranoidní nebo ne? Opravdu by se mohlo stát něco tak příšerného?“ Po dočtení posledního řádku jsem knihu zavřela a celou noc nemohla spát, protože ten konec mi to prostě nedovolil.
Knihomolka

Četlo se jedním dechem. Pro mě velmi milé odpočinkové čtení, autour umí udržet čtenáře, šla jsem spát až v půl třetí ráno, abych knihu dočetla.
Bércoun

 

Název knihy:                                      Rosemary má děťátko
Autor:                                                   Ira Levin
Žánr:                                                    román, thriller

Nakladatelstvi:                                  X.Y.Z.
Datum vydání:                                  22. 6. 2015
Doporučeno od:                               18 let

EAN:                                                    9788075051158
Počet stran:                                        256 stran
Formát:                                               145×205 mm – vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

E-shop:                                               http://knihy.cpress.cz/rosemary-ma-detatko.html

Ukázková kapitola:                          http://knihy.cpress.cz

NAKLADATELSTVÍ XYZ

NAKLADATELSTVÍ XYZ je od roku 2011 součástí největší české mediální společnosti Albatros Media, a.s. Na trhu působí od roku 2004. Vydává původní českou i zahraniční beletrii, zaměřuje se zejména na romány, autorizované životopisy či rozhovory, literaturu faktu, historické publikace i výpravné encyklopedie a komiksy.

Albatros média

Albatros Media a. s. je mediální společnost a největší knižní vydavatelství v ČR. V návaznosti na tradici sahající až k roku 1949 společnost vydává více než tisíc knižních titulů ročně. Skupina zastřešuje knižní nakladatelství Albatros, B4U Publishing, BizBooks, Computer Press, CooBoo, CPressPlus, Edika, Fragment, Management Press, Motto, XYZ, partnerský projekt Edice České televize a nakladatelství elektronických knih eReading.

 

Albatros media, a.s. 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.