Úterý, 5.12.2023
Chrudim

Rozloučení s prázdninami na letišti v Chrudimi

Přílet OK-5710, foto: archiv Aeroklubu ChrudimChrudimské letiště se v sobotu 31. srpna 2013 od 8:30 hodin stane dějištěm zábavného dne „Letíme do školy“, v jehož rámci bude připomenuto 75. výročí letectví v Chrudimi. Během této akce, kterou pořádá Aeroklub Chrudim ve spolupráci s městem Chrudim a Chrudimskou besedou, budou mít návštěvníci rovněž možnost ochutnat jídlo několika světových kuchyní pod záštitou Chrudimského roku gastronomie (letem gastronomickým světem).

 

 

 

Vzhůru nad Chrudim, foto: Archiv Aeroklubu Chrudim

Letiště se veřejnosti otevře od 8:30 hodin. Degustovat či zhlédnout barmanskou show bude možné od 9:00 do 13:00. Ve stejném čase se bude konat i modelářské show a lety pro veřejnost. Pro letové ukázky bude vyhrazen čas od 13:00 do 16:30 hodin. Návštěvníkům se představí jak historické letouny, tak i letouny AČR. Nebudou chybět ani výsadky, výcvik pilotů nebo akrobacie. Pokud zájemci zmeškají lety pro veřejnost konané v dopoledním čase, nemusí být zklamáni. Od 16:30 do 19:30 totiž budou moci vše napravit. Ve stejné době, kdy se budou opakovat lety pro veřejnost (16:30 – 19:30), odstartují také horkovzdušné balóny. Večerní program začne od 19:30 hodin a je věnován Martinu Langrovi a Anně K. Vytrvalci nebudou ochuzeni ani o „Hangár party“.

Soustředění v Poličce, foto: archiv Aeroklubu Chrudim

Po celý den budou probíhat soutěže pro děti, bohatá tombola a statické ukázky letecké techniky. Své dovednosti předvedou během pozemních ukázek techniky také IZS, AČR a kluby vojenské historie. O dynamické pozemní ukázky se kromě AČR postará též městská policie a kluby vojenské historie. Vše bude doprovázet rozmanité jídlo (letem gastronomickým světem).

Jako zvláštní hosté se představí 2x JAS-39 Gripen AČR, vrtulníky Mi-17 a Mi-2 AČR, Martin Šonka s Extra 300 SR, Boeing Stearman, 4x Bücker 131 Jungmann, C-104, 3x An-2, skupina Follow me a další zajímavá letadla.

 

Více informací je možné získat také na adrese www.letistechrudim.cz .

Plakát akce

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.