Rudá Sibiř – Hon za ukradeným carským zlatem pokračuje

Rudá SibiřNakladatelství XYZ vydalo napínavý thriller Rudá Sibiř od Sama Eastlanda, který je třetí knihou jeho světově úspěšné „rudé série“. Eastlandova strhující řada thrillerů z období sovětské éry nabízí jedinečné prolnutí detektivní zápletky a fascinujících reálií ruských dějin od doby vlády dynastie Romanovců až po teror v období Studené války. Jednotlivé díly série byly přeloženy do patnácti světových jazyků.

Atraktivní téma hledání carského zlata a jedinečná detektivní záplatka nadchli také filmaře, kteří podle prvního dílu Oko rudého cara připravují film s Danielem Craigem v hlavní roli. Po carském zlatu se dodnes pátrá a z jeho krádeže byli obviněni i čeští legionáři.

Hlavním protagonistou série historických krimi novel z pera amerického autora Paula Watkinse, který píše pod pseudonymem Sam Eastland, je původně finský voják inspektor Pekkala, známý jako Smaragdové oko. Kdysi býval nejslavnějším detektivem celé Rusi a spřízněnou duší cara. Poté, co byl car Mikuláš II. zbaven moci, byl Pekkala uvězněn a poslán stejně jako miliony dalších na Sibiř, kde přežívá do té doby, než ho povolá do služby Stalin. Pekkala je totiž jediný, kdo by mohl vypátrat skutečného vraha carské rodiny a najít carův poklad. 

V Rudé Sibiři se inspektor Pekkala vrací do ruského Gulagu, kde strávil devět hrůzných let jako vězeň. Stalin je i přes běsnění války v Polsku stále posedlý hledáním zlata posledního ruského cara Mikuláše II. a jeho rodiny. Jeden z informátorů ho dovede na stopu muže, který měl za úkol carské zlato ukrýt. Tenhle, pro Stalina tolik důležitý muž, je ale v jednom z nejtvrdších gulagů v zemi náhle zavražděn. Stalin proto povolá inspektora Pekkalu, aby vraha vypátral. Situace vygraduje pokynem Stalina k popravě Pekkaly.

 

NAKLADATELSTVÍ XYZ

NAKLADATELSTVÍ XYZ je od roku 2011 součástí největší české mediální společnosti Albatros Media, a.s. Na trhu působí od roku 2004. Vydává původní českou i zahraniční beletrii, zaměřuje se zejména na romány, autorizované životopisy či rozhovory, literaturu faktu, historické publikace i výpravné encyklopedie a komiksy.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.