Pátek, 22.9.2023
HudbaKultura

Rychtář Fest nabídne hvězdné obsazení

rychtar fest 2011Letní série kulturních akcích v amfiteátru hlineckého pivovaru pokračuje oblíbeným festivalem Rychtář Fest. Ten každoročně nabízí ty nejlepší hudební kapely z domácí hudební scény. Letos dojde na tradiční interprety a i několik premiérových vystoupení. V sobotu 25. června tak budou do Hlinska lákat jména jako Chinaski, Sto Zvířat, Vypsaná Fixa nebo UDG.

Chinaski vydali koncem loňského roku album Není naco čekat a vyrazili k němu na úspěšné halové turné. Na něj právě navazuje série festivalových vystoupení, které mají kapelu a i nové album představit mimo velká města. Koncert v Hlinsku 25. června bude jedinečnou příležitostí, jak kromě osvědčených hitů Stejně jako já, Můj svět nebo Klára slyšet naživo novinkové písně včetně prvního singlu Spáč. Turné slavilo úspěchy a desetitisícové návštěvnosti, Chinaski tak bez pochyby aspirují na nejlepší poprockovou hudební skupinu současnosti. Návštěvníci Rychtář Festu si to budou moci ověřit, protože kapela zde večer odehraje plnohodnotný koncert.

Ovšem vedle Chinasek nabídne program festivalu mnoho dalších zvučných jmen. Rockový či punkový žánr zde zastupují populární skupiny UDG, Rybičky 48 a nebo pardubická Vypsaná Fixa. Márdi a spol. právě pracují na novém albu, které vyjde na podzim tohoto roku. Návštěvníci se možná dočkají i nějaké ochutnávky z připravovaných písní. Nicméně koncert bude postavený na osvědčených peckách jako 1982, Drogový večírek, Štestí Jimi Dixona, Domácí motokrosář a nebo aktuálních hitech z poslední desky. V živém strhujícím podaní tak zazní Holka s Lebkou nebo Klenot.

UDG patří mezi kapely, které v amfiteátru Rychtář vystupují téměř každoročně, tedy je pravidelným hostům není potřeba představovat. Jejich hity Kurtizána, Motýl a nebo písně z nové desky Autoportrét se jim již jistě dostaly pod kůži. Zato punkoví Rybičky 48 si zde odehrají svoji premiéru s písněmi Ooou, Emily nebo Reality show.

Nesmíme také zapomenout na legendární ska formaci Sto Zvířat a jejich Školu nebo Nikdy nic nebylo. Ty patří mezi to nejlepší co z tohoto žánru v Česku vzniklo. Skupina letos navíc slaví 26 let své existence a jistě zahraje další ze svých strhujících koncertů, který rozskáče celý amfiteátr. A aby nebyli příznivci tanečnějších rytmů zklamaní, skáčkové interprety skvěle doplní Discoballs.

Brány amfiteátru Rychtář v Hlinsku se v sobotu 25. června otevřou ve 14:00. Po první kapele NIL budou následovat Discoballs, Sto Zvířat, Rybičky 48, UDG, Chinaski a vše zakončí před půlnocí Vypsaná Fixa. Vstupenky jsou k dostání v běžných předprodejích za vstřícných 240 Kč. Na místě bude jejich cena 290 Kč.

Příjemné koncertní prostředí opět nabídne velkokapacitní stany, mnoho míst k sezení, výčepy s různými druhy piva Rychtář a kvalitní technické zázemí. U amfiteátru bude opět připravené vyznačené parkoviště pro větší komfort návštěvníků, dostatečné sociální zázemí se stalo již standardem. Jako další zavítají toto léto do Hlinska ještě  skupiny Kryštof, Harlej, Škwor a nebo Tři Sestry. Více informací naleznete na stránkách http://www.letosrychtarem.cz/ nebo na facebooku.

Chcete-li vyhrát, odpovězte na dvě soutěžní otázky a své odpovědi zašlete spolu s vaším celým jménem a poštovní adresou na emailovou adresu soutez@chrudimka.cz. Do předmětu zprávy uveďte text: Soutěž – Rychtář fest. Každý soutěžící může zaslat pouze jeden e-mail! Odpovědi, které nebudou splňovat výše uvedené náležitosti, budou automaticky vyřazeny.

Své odpovědi zasílejte nejpozději do 23. června 2011. Vylosovaným výhercům bude zaslán e-mail, na základě něhož si vstupenku vyzvednou přímo u pokladny.

SOUTĚŽ BYLA UKONČENA!

Soutěžní otázky:

1. Jak se jmenuje frontman skupiny Chinaski?

  1. Michal Hrůza
  2. Michal Malátný 
  3. Richard Krajčo

2. Odkud pochází skupina Vypsaná fixa?

  1. Chrudim ?
  2. Praha 
  3. Pardubice

Program Léto s Rychtářem 2011:

03.06. DIVOKEJ BILL + LEVELLERS /uk/ + POLEMIC /sk/

25.06. RYCHTÁŘ FEST (CHINASKI, STO ZVÍŘAT, UDG, VYPSANÁ FIXA,…)

16.07. HARLEJ +ŠKWOR + ALKEHOL

12.08. TŘI SESTRY

27.08. DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ PIVOVARU (KRYŠTOF, PETR KOLÁŘ,…)

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.